Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider kobiety ok
voovoo_03.2019
multikulti_01.04.2019
MROZ_mos - 12.04
ZIT
PROTEST_1-03 mos
Lego_wystawa - DA - 16a
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

GWS i SPAM kwietniową porą

Za oknem aura sprawia, że nasze nastroje są coraz bardziej optymistyczne. Wiosna to dobry początek na podejmowanie różnorodnych inicjatyw. Wydział promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. wystartował z miejską kampanią tożsamościową Gorzów #StądJestem. Dostępny jest również bezpłatny miejski miesięcznik informacyjny SPAM.
 
Oba wydawnictwa dostępne są również w wersji cyfrowej, w formacie pdf: GWS tutaj, a SPAM tutaj.
 
SPAM [2018 -KWIECIEN]_okladkaW kwietniowym numerze Gorzowskich Wiadomości Samorządowych ujawniliśmy twarze kampanii Gorzów #StądJestem. To znane osoby ze świata m.in. kultury, sportu czy kulinariów. W kwietniu ich wizerunki gorzowianie mogą znaleźć także na dwudziestu bilbordach w mieście.
 
Tradycyjnie, w numerze podajemy bieżące informacje na temat wybranych remontów i inwestycji w mieście, także w kulturze i oświacie. 
 
Czytelnicy przeczytają krótką relację z miejskiej akcji z okazji Dnia Kobiet, a żeńska część znajdzie zaproszenie na Spotkania Kobiet Autentycznych, które odbędzie się 15 kwietnia w gorzowskiej bibliotece („Dzień Kobiet inaczej”).
 
Jak wiosna, to i wiosenne porządki. Piszemy o nasadzeniach miejskiej zieleni oraz o tym, które tereny zielone i podwórka będą w tym roku zrewitalizowane („Odnowa zieleni miejskiej”). Przypominamy także o zasadach i punktach segregacji odpadów komunalnych („Nasze miasto segreguje na piątkę”).
 
W tym numerze poruszamy także problem alkoholizmu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są uzależnione od alkoholu. Informujemy, gdzie w Gorzowie można uzyskać pomoc w chorobie alkoholowej i przekonujemy, że warto o tą pomoc się zwrócić („Podjęli walkę na śmierć i życie”).
 
Minął rok, odkąd Mariusz Wróbel objął stanowisko dyrektora CEA – Filharmonii Gorzowskiej. O swoich planach i spostrzeżeniach opowiada w wywiadzie z Urszulą Śliwińską.
 
Z okazji trzecich urodzin „Lucynek” przeprowadziliśmy rozmowę z Kasią Radkiewicz – założycielką „Lucynek”, zwanych oficjalnie gorzowskimi warsztatami dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego.
 
Ponadto Karolina Miłkowska-Prorok wyjaśnia, czym jest Teatr Kamishibai, a Martin Vaculik zdradza, jak postrzega Gorzów i jego mieszkańców.
 
Na koniec w formie plakatu zapraszamy na Festiwal Multikulti, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej instytucji oraz w miesięczniku SPAM*. Na wszystkie wydarzenia związane z festiwalem wstęp jest wolny.
 
 
Emilia Cepa
Wydział Promocji i Informacji
 
​Fot. Daniel Adamski
 
gorzow-rozkladowka
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją