Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Wiosna_ptaki_park_Roz - DA - 16
slider kobiety ok
voovoo_03.2019
multikulti_01.04.2019
MROZ_mos - 12.04
ZIT
Footsteps-slider
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

MOS pozostaje na Pomorskiej

Miejski Ośrodek Sztuki nie będzie przenoszony do budynku po „przemysłówce”; nadal będzie miał swoją siedzibę na ulicy Pomorskiej. Decyzję podjęto po analizie finansowej i po rozważeniu największych korzyści dla miasta.
 
- Wsłuchaliśmy się w głosy gorzowian, którzy prosili o pozostawienie MOS-u na swoim miejscu – powiedział prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.
 
 
 
Nowa siedziba Miejskiego Centrum Kultury (które zostanie przeniesione do "przemysłówki"), ma zostać otwarta pod koniec 2020 roku. - W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na dokumentację techniczną, jeszcze w tym roku zostaną wyremontowane cztery pietra – wprowadzą się tam urzędnicy mający obecnie siedzibę na ulicy Okólnej – poinformował Wójcicki.
 
Prezydent Gorzowa zapewnił, że kaplica, w której zbierają się wierni z parafii katedralnej, będzie mogła funkcjonować w „przemysłówce” co najmniej do końca tego roku.
 
 
 
- Miejskie Centrum Kultury będzie stanowić atrakcyjny element architektoniczny i wniesie wartościowy element centrotwórczy do śródmieścia Gorzowa - zapewnił architekt miejski Dariusz Górny.
 
W MCK będzie sala koncertowa na 400 miejsc siedzących (po złożeniu siedzeń na 600 miejsc stojących) z niezbędnym zapleczem i dużą sceną. Do klubokawiarni z antresolą i kameralną sceną będzie wejście od ulicy Wełniany Rynek. Centrum będzie dysponowało salami prób dla muzyków i pracowniami, w tym teatralną, edukacji kulturalnej, multimedialną czy muzyczną, gdzie będą prowadzone zajęcia m.in. z młodzieżą.
 
 
W MCK-u siedzibę znajdzie także Centrum Informacji Miejskiej oraz sala konferencyjna.
 
W „przemysłówce” zmodernizujemy pomieszczenia o łącznej powierzchni 3 tysięcy metrów kwadratowych. - Będzie to kosztować 8,5 mln złotych, magiczne dwa miliony euro – poinformowała wiceprezydent Agnieszka Surmacz.
 
 
- Miejski Ośrodek Sztuki cieszy się dużym zainteresowaniem i aprobatą mieszkańców Gorzowa; wielu z nich docenia umiejscowienie jego siedziby poza ścisłym centrum – podkreślił wiceprezydent Radosław Sujak.
 
MOS doczeka się modernizacji. – Złożyliśmy w tej sprawie wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – dodał Sujak.
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją