Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
OFF Teatrem 16 marca
Sorja Morja 17 marca
MultiKulti 19 marca
BILINSKA_SLIDER
PALCEM_W_OKO_SLIDER
ZIT
tania dzialka
slider-spam-gws
Footsteps-slider
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

XIII Kongres Kobiet

W sobotę już po raz trzynasty w Filharmonii Gorzowskiej odbył się Kongres Kobiet. Tym razem uczestnicy, bo wśród gości byli też panowie, rozmawiali o sytuacji w Polsce w kontekście 100-lecia przyznania praw wyborczych Polkom.
 
Organizatorka konferencji Grażyna Wojciechowska zaapelowała do mężczyzn. - Kierujemy do Was prośbę, zadbajcie o siebie kochani mężczyźni! Zdrowie i życie mamy tylko jedno. Czy wszystko u Was gra? Jak często się badacie, a jak często robicie przegląd własnym samochodom? Zaniedbujecie się! Panowie, badajcie się! Jedno badanie zamiast kwiatka na Dzień Kobiet dla nas!
 
 
W województwie lubuskim mamy najwyższy wskaźnik feminizacji, wskaźnik udziału kobiet we władzach sięga ponad 44 proc. - Inne regiony mogą się od nas uczyć. A to jest bardzo ważne, bo tylko po tej drugiej stronie mocy będziemy mogły skutecznie walczyć o nasze postulaty - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak, wciąż jedyna kobieta marszałek w Polsce.
 
 
Podczas konferencji panie mogły skorzystać z porad, odwiedzając stoiska poświęcone profilaktyce zdrowia, modzie i urodzie. Podczas tzw. przerywników artystycznych wystąpiły zespoły muzyczne z ZSE i II LO, odbył się koncert w wykonaniu gorzowskich młodych talentów oraz pokaz mody autorstwa Natalii Ślizowskiej.
 
 
W trakcie konferencji zbierano pieniądze na operację Kajetana Fikusa, 12-letniego gorzowianina z porażeniem mózgowym. Operacja w USA jest dla niego nie tylko szansą na poprawę sprawności i większą samodzielność, ale to jedyna możliwość ucieczki od widma wózka inwalidzkiego. Na zabieg potrzeba 300 tysięcy złotych.
 
 
 
Organizatorem konferencji była fundacja „Czysta Woda” i jej prezes Grażyna Wojciechowska. W tym roku konferencji przyświecało hasło „Te, które zwyciężają! Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”.
 
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński
 
występy
targi
 
 
konferencja

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją