Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Wiosna_ptaki_park_Roz - DA - 16
slider kobiety ok
voovoo_03.2019
multikulti_01.04.2019
MROZ_mos - 12.04
ZIT
Footsteps-slider
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

XIII Konferencja Kobiet

W sobotę już po raz trzynasty w Filharmonii Gorzowskiej odbyła się Konferencja Kobiet. Tym razem uczestnicy, bo wśród gości byli też panowie, rozmawiali o sytuacji w Polsce w kontekście 100-lecia przyznania praw wyborczych Polkom.
 
Organizatorka konferencji Grażyna Wojciechowska zaapelowała do mężczyzn. - Kierujemy do Was prośbę, zadbajcie o siebie kochani mężczyźni! Zdrowie i życie mamy tylko jedno. Czy wszystko u Was gra? Jak często się badacie, a jak często robicie przegląd własnym samochodom? Zaniedbujecie się! Panowie, badajcie się! Jedno badanie zamiast kwiatka na Dzień Kobiet dla nas!
 
 
W województwie lubuskim mamy najwyższy wskaźnik feminizacji, wskaźnik udziału kobiet we władzach sięga ponad 44 proc. - Inne regiony mogą się od nas uczyć. A to jest bardzo ważne, bo tylko po tej drugiej stronie mocy będziemy mogły skutecznie walczyć o nasze postulaty - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak, wciąż jedyna kobieta marszałek w Polsce.
 
 
Podczas konferencji panie mogły skorzystać z porad, odwiedzając stoiska poświęcone profilaktyce zdrowia, modzie i urodzie. Podczas tzw. przerywników artystycznych wystąpiły zespoły muzyczne z ZSE i II LO, odbył się koncert w wykonaniu gorzowskich młodych talentów oraz pokaz mody autorstwa Natalii Ślizowskiej.
 
 
W trakcie konferencji zbierano pieniądze na operację Kajetana Fikusa, 12-letniego gorzowianina z porażeniem mózgowym. Operacja w USA jest dla niego nie tylko szansą na poprawę sprawności i większą samodzielność, ale to jedyna możliwość ucieczki od widma wózka inwalidzkiego. Na zabieg potrzeba 300 tysięcy złotych.
 
 
 
Organizatorem konferencji była fundacja „Czysta Woda” i jej prezes Grażyna Wojciechowska. W tym roku konferencji przyświecało hasło „Te, które zwyciężają! Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”.
 
 
Pełna relacja z XIII Konferencji Kobiet 2018 r.
 
10 marca tłumy kobiet i towarzyszących im panów  zdominowały  Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonię Gorzowską, aby uczestniczyć w XIII Konferencji Kobiet - Gorzów Wlkp. 2018 – Koniec z „Małymi Tęsknotami”. Jak co roku, proponowany przez organizatorkę Konferencji - Grażynę Wojciechowską autorski program, tego gigantycznego przedsięwzięcia spotkał się z ogromną aprobatą uczestników i lokalnych mediów.
 
Przewrotne hasło konferencji „koniec z małymi tęsknotami” stało się pretekstem, do przypomnienia przez Grażynę Wojciechowską roli mężczyzn w życiu kobiet i konieczności funkcjonowania w takiej kondycji zdrowotnej, aby móc sprostać przypisanym rolom społecznym.
 
Konferencję zaszczycili swoją obecnością: Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. – Jacek Wójcicki oraz Marszałek Województwa Lubuskiego – Elżbieta Anna Polak, a także wielu przedstawicieli władz miasta i województwa, biznesu, edukacji, kultury, sportu, organizacji pozarządowych oraz mediów.
 
Pani marszałek w żarliwym wystąpieniu poruszyła wiele istotnych dla kobiet problemów, w tym m.in. ich sytuację społeczną oraz konieczność solidarnego współdziałania.
 
Organizatorka Konferencji, prezes Fundacji Czysta Woda - Grażyna Wojciechowska, corocznie udowadnia, jak wokół spraw ważnych, fundamentalnych oraz pozytywnych wartości, takich jak: piękno, empatia i wiedza, można zintegrować wszystkich niezależnie od płci, przynależności politycznej i pozycji społecznej.
 
Dlatego ogromną rolę  w budowaniu wartościowego programu konferencji odegrał  medyczny blok tematyczny, a sprawy 100 lecia przyznania praw wyborczych Polkom dobitnie uzmysłowiły słuchaczom rolę kobiety jako podmiotu życia społecznego.
 
Promocja talentów, to zadanie Fundacji, które Grażyna Wojciechowska traktuje jako osobistą, życiową misję.
Spektakularnym efektem, rozpoczynającym tegoroczną konferencję był recital w wykonaniu „Mistrzyni i Uczennicy”:
 
- profesor Ewy Iżykowskiej – Lipińskiej (sopran, mezzosopran), profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gwiazdy takich scen muzycznych jak La Scala, Teatr Wielki w Poznaniu, Opera Wrocławska, Wiedeńska Kammeroper, Opera w Luzernie w Szwajcarii, Opera Krakowska, Opera w Korei Południowej, Carnegie Hall. Światowej sławy śpiewaczka współpracowała m.in. z Teatrem Wielkim w Warszawie. Występowała m.in. podczas uroczystości beatyfikacji Jana Pawła II w Rzymie.
 
- Marii Janczewskiej (sopran), gorzowianki, studentki II roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, która ma na swoim koncie role w wielu musikalach i spektaklach na deskach takich scen jak: Teatr Dramatyczny, Stara Prochownia, Muzeum Żydów Polskich POLIN, Sala Kongresowa w Warszawie, Filharmonia Gorzowska. W lutym tego roku zadebiutowała rolą Esmeraldy w operze „Sprzedana narzeczona” na scenie Filharmonii Świętokrzyskiej.
 
Repertuar i wykonanie estradowych pereł muzyki klasycznej wyzwolił burzę gromkich owacji, stanowiąc dowód, że perfekcja, profesjonalizm i talent oraz młodość i brawura w towarzystwie blasku światowej klasy gwiazdy, to elektryzujący publiczność, ekskluzywny efekt.
 
Więcej na temat konferencji tutaj. Link do galerii zdjęć z konferencji znajduje się tutaj.
 
 
Fundacja Czysta Woda
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński
 
00 plansza projektor
występy
targi
konferencja
Historia

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją