Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Zmiana tras komunikacji zastępczej

Od czwartku (15 lutego), w związku z remontem ulicy Sikorskiego, zmianie ulegną trasy autobusów komunikacji zastępczej. Pojadą nie Sikorskiego, a Kosynierów Gdyńskich i Łokietka.
 
Linie nr 129, 130, 131 będą kończyć i rozpoczynać kursowanie na przystanku AWF. Dla tych linii oraz dla linii nr 117 zawieszony zostanie przystanek Arsenał w kierunku K-SSSE i Baczyny.
 
 
Linia T1:
 
Trasa w kierunku Wieprzyc (obowiązujące przystanki): do ulicy Jagiełły bez zmiany, a następnie Jagiełły (Jagiełły), Wybickiego, Łokietka, Estkowskiego, Orląt Lwowskich (Orląt Lwowskich) i od al. 11 Listopada bez zmian.
 
Trasa w kierunku Silwany (obowiązujące przystanki): do ul. Estkowskiego bez zmiany, dalej Estkowskiego (Jancarza), Sikorskiego (Zakład Energetyczny – zmiana lokalizacji), Kosynierów Gdyńskich, Łokietka, Wybickiego i od ul. Jagiełły dotychczasową trasą.
 
Zawieszone zostaną przystanki Pocztowa i Zakład Energetyczny w kierunku Wieprzyc i przystanek Arsenał w kierunku Silwany, a uruchomiony zostaje przystanek Jancarza.
 
Linia T2:
 
Trasa w kierunku Piasków (obowiązujące przystanki): Sikorskiego (Zakład Energetyczny - zmiana lokalizacji) - Kosynierów Gdyńskich (Mieszko) i od ul. Borowskiego bez zmian.
 
Trasa w kierunku Zakładu Energetycznego: do ul. Borowskiego bez zmiany, następnie Kosynierów Gdyńskich (Rondo Kosynierów Gdyńskich) i od ul. Estkowskiego bez zmian.
 
Zawieszone zostaną przystanki Arsenał w kierunku Piasków i 30 Stycznia w obu kierunkach, natomiast zostanie uruchomiony przystanek Puszkina (w okolicy I LO).
 
Najdogodniejszym miejscem do przesiadki na i z obu linii zastępczych jest węzeł przystanków Zakład Energetyczny – Orląt Lwowskich.
 
Uruchomione zostaną dodatkowe przystanki "Jancarza" (przy ul. Estkowskiego dla linii T1 w kierunku Centrum) oraz "Puszkina" (na wysokości I L.O. dla linii T2 w kierunku Piaski).
 
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Mateusz Kaźmierczak

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją