Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

6 luty Dniem Bezpiecznego Internetu 2018

Dzień Bezpiecznego Internetu odbywa się w 100 krajach i organizowany jest 6 lutego. Do akcji włączyła się Pracownia Filmoteki Szkolnej działająca przy Szkole Podstawowej 17, która przygotowuje m. in. happening pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”, turniej młodych cybernautów, apel o bezpieczeństwie w sieci w wydaniu studia telewizyjnego. ​Działania zaplanowano na dni od 6 do 8 lutego.
filmNajważniejszym zadaniem, które właśnie zakończyliśmy jest sonda filmowa skierowana do naszych uczniów, w której młodzi filmowcy z Pracowni Filmoteki Szkolnej SP nr 17 pytają swoich kolegów i koleżanki, co wiedzą na temat Internetu. A okazuje się, że wiedzą bardzo dużo. Na pewno przyczyniły się do tego warsztaty "Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci" Fundacji Nowoczesna Polska, w których uczestniczyli nasi uczniowie.
 
Link do filmu znajduje się tutaj.

Pracownia realizuje kampanię medialną na ogólnopolski konkurs Polskiego Centrum Programu Safer Internet, o którego szczegółach można przeczytać tutaj.
 
Koordynatorami projektu są: Małgorzata Miszczak i Grzegorz Trześniowski, nauczyciele z ZSO nr 3 w Gorzowie.

Małgorzata Miszczak
liderka Filmoteki Szkolnej
ZSO nr 3
 
 
film
slider

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją