Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
slider - park siemiradzkiego
slider - katedra
slider - kwadrat
slider - klodawka
slider - murawy
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Sikorskiego zamieni się w deptak

Będziemy mieli prawdziwy deptak na ulicy Sikorskiego. We wtorek umowę na przebudowę głównej ulicy miasta podpisali prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki oraz Jarosław Tomaszewski prezes zarządu i Maciej Sobczyk wiceprezes zarządu Trakcja PRKiI S.A lider i partner konsorcjum AB Kowno Tiltai-Ateities, Litwa. 
 
- Gorzów w przebudowie – powiedział prezydent Jacek Wójcicki. - Sikorskiego to kolejny ważny etap na mapie zmian jakie zachodzą w infrastrukturze naszego miasta. Nowy deptak wraz z bulwarem i wkrótce ukończoną estakadą, stanowić będzie atrakcyjną powierzchnię w centrum miasta, nie tylko dla gorzowian ale i coraz większej liczby przyjezdnych – podkreślił.
Przetarg na modernizację ulicy Sikorskiego wygrało konsorcjum firm z Warszawy i litewskiego Kowna. Inwestycja, o wartości prawie 56 mln zł, ma być gotowa 19 miesięcy od podpisania umowy. Wcześniej, bo już w styczniu 2019 roku (rok od podpisania umowy), wykonawca otworzy miejski deptak i umożliwi przejazd tramwajom przez cały remontowany odcinek ulicy.
 
!_KONCEPCJA_ARCH-calosc-17
 
Przebudową ma zostać objęte torowisko tramwajowe w ciągu Sikorskiego i Warszawskiej na odcinku od ulicy Hejmanowskiej (d. Cichońskiego) do pierwszej zwrotnicy za Dworcową, a także od Sikorskiego 54 do pierwszej zwrotnicy za ulicą Jancarza.
 
W ramach przebudowy układu drogowego powstanie małe rondo na skrzyżowaniu Sikorskiego, Dworcowej i al. Konstytucji 3 Maja i Orląt Lwowskich.
 
Odcinek ulicy Sikorskiego od Chrobrego do Pionierów zostanie zamieniony w deptak.
 
!_KONCEPCJA_ARCH-calosc-18
 
Do postępowania przetargowego zgłosiło się sześć firm, których oferty znacznie przewyższały 50 mln zł - kwotę przeznaczoną na tę inwestycję przez Miasto. Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum Trakcja PRKiI S.A. oraz AB Kowno Tiltai-Ateities za kwotę 55 mln 747 tys. zł i to właśnie oni wygrali przetarg.
 
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski
 
podpisanie
!_KONCEPCJA_ARCH-calosc-16
podpisanie
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją