Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
mck - 6 kwietnia
slider kobiety ok
Wiosna_ptaki_park_Roz - DA - 16
multikulti_01.04.2019
MROZ_mos - 12.04
ZIT
PROTEST_1-03 mos
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Wigilia pod gwiazdami

W magicznej scenerii, wśród płatków śniegu, gorzowianie spotkali się podczas Miejskiej Wigilii na Starym Rynku. Były życzenia od prezydenta, radnych i proboszcza parafii katedralnej. Po przełamaniu się opłatkiem, wszyscy zaśpiewali gorzowską kolędę, skomponowaną specjalnie na wigilijne spotkanie. 
 
 
Piątek był wyjątkowym dniem w Gorzowie. Prezydent Miasta zaprosił mieszkańców na Miejską Wigilię. - Niech ten czas będzie okazją do bliskości, wyciszenia i refleksji. Dany nam raz w roku, niech swoją energią owocuje przez kolejne miesiące - powiedział ze świątecznej sceny do zgromadzonych mieszkańców prezydent miasta Jacek Wójcicki. Życzenia dla mieszkańców miasta popłynęły również od wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka, gorzowskich radnych i proboszcza parafii katedralnej ks. Zbigniewa Kobusa.
 

 
W tym roku na mieszkańców miasta czekała niespodzianka; po życzeniach i łamaniu się opłatkiem, prezydent zaprosił do wspólnego odśpiewania specjalnie skomponowanej na tę okazję miejskiej kolędy. Kolędowanie zostało nagrane i za kilka dni trafi do Sieci w formie świątecznego, gorzowskiego teledysku.
 

 
O program artystyczny podczas miejskiej wigilii zadbało Miejskie Centrum Kultury. W programie gorzowianie obejrzeli jasełka w wykonaniu Teatru Prawdziwego z Wrocławia, kolędowanie Małych Gorzowiaków i zespołu Marka Zelewskiego.
 
 
O wigilijny stół zadbał Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przygotowano trzy tysiące pierogów z kapustą, 1,5 tysiąca krokietów, 150 litrów barszczu, tysiąc porcji śledzi i makowca.
 

 
Miejska Wigilia była jednym z elementów trwającego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Kupcy na Starym Rynku będą do niedzieli. 
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją