Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Gorzów coraz bliżej świąt

Prawie trzystu maluchów z gorzowskich przedszkoli, a nawet dwóch żłobków – mimo niesprzyjającej aury – przybyło w środę na Stary Rynek, aby ubrać miejską choinkę. W tym roku, i to w dniu swoich imienin, towarzyszył im święty Mikołaj.
 
Wydarzenie otworzyło cykl miejskich imprez pod nazwą „Gorzów blisko świąt”.

 
 
 
Święty Mikołaj przyjmował od dzieci życzenia, rozdawał słodkie upominki, długa kolejka ustawiła się do pamiątkowych zdjęć.
 
 

 
Młodzi gorzowianie mieli do przystrojenia oprócz choinki zakupionej przez Miasto także 11 mniejszych, podarowanych przez Gorzowski Rynek Hurtowy. Bombki do dekoracji przekazała miejska spółka Inneko, które zawisły obok ozdób zrobionych przez dzieci.
 
 

 
Mikołaje z Inneko, zwani też z powodu zielonych strojów eko-mikołajami, odwiedzili w środę m.in. gorzowską Placówkę Wsparcia Dziennego; dzieci zostały obdarowane grami planszowymi i szkolnymi plecakami.
 
 

 
Mikołajkowe dekorowanie choinki rozpoczęło cykl imprez pod wspólną nazwą „Gorzów blisko świąt”. W piątek przyjedzie do naszego miasta świąteczna ciężarówka Coca-Coli i uroczyście zostanie włączona świąteczna iluminacja. 10 grudnia, podczas Wigilii Narodów, przy świątecznym stole spotkają się przedstawiciele mieszkających w Gorzowie mniejszości narodowych i etnicznych, a w dniach 14 do 17 grudnia swoje stoiska na Jarmarku Świątecznym otworzą gorzowscy kupcy.
 
15 grudnia zaplanowano Miejską wigilię, 18 grudnia Wigilię dla ubogich, a 20 grudnia na terenie zrewitalizowanego parku Święta do Kwadratu. Ostatnim akcentem będzie Sylwester pod chmurką.
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją