Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Mikołaje u Azorków

Tuż przed 6 grudnia reprezentacja Mikołajów z Inneko dotarła z prezentami do schroniska dla zwierząt „Azorki” na Zawarciu. Ta wizyta to podsumowanie spontanicznej akcji, która narodziła się na Teatralnej kilka tygodni temu, a której celem był zakup najpotrzebniejszych rzeczy i produktów dla podopiecznych - jedynego w Gorzowie - schroniska dla zwierząt.
 
Za zebrane pieniądze zakupiono koce, kołdry, zabawki, kagańce, smycze, szelki, derki oraz ponad 100 kg karmy dla zwierząt.
 
Obecnie w „Azorkach” na Fabrycznej przebywa około 120 psów, ale w szczytowych momentach bywa ich nawet ponad 200, a miejsc jest 140.
 
Jak opowiadali nam pracownicy - najtrudniejsze okresy to tuż po świętach bożonarodzeniowych oraz wakacje; wtedy do schroniska trafia najwięcej zwierzaków.
 
Pracownicy starają się jak mogą, by zwierzakom w schronisku było dobrze oraz by jak najszybciej znalazły nowych, troskliwych właścicieli. Ostatnio organizowana akcja świąteczna sprawiła, że aż 15 psów znalazło nowy dom.
 
 
W imieniu psiaków, ich schroniskowych opiekunów i własnym apelujemy do wszystkich gorzowian, by jeśli to możliwe - pomyśleli o przygarnięciu zwierzaka.
 
Schronisku i zwierzętom można też pomóc inaczej, np. przynosząc jakąkolwiek żywność - karmę, kaszę, ryż. W zimie bardzo pożądany jest też olej spożywczy.
 
Kontakt z gorzowskim schroniskiem "Azorki"  tutaj.
 
Ewa Sadowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. archiwum UM

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją