Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Stefania kłania się na Chrobrego
FESTIWAL MW
teatr xxxv
sniadanie
ROBIMY_TO_MOS
Z Gorzowa dookoła (ś)fiata
ZIT
krol_gof_2018
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Nowy sklep meblowy

Jedna z wiodących sieci salonów meblowych rozpoczęła nową inwestycję w Gorzowie. Salon Agata powstanie w rejonie dużych obiektów handlowych, w zgodzie z przyjętymi planami zagospodarowania przestrzennego miasta.
 
Planowane otwarcie Salonu nastąpi w drugiej połowie 2018 r.
 
Nowy sklep powstanie przy ul. Myśliborskiej, w miejscu bardzo dobrze skomunikowanym z pozostałymi częściami miasta, w pobliżu głównych ciągów komunikacyjnych i drogi ekspresowej S3. Będzie to obiekt wolnostojący, położony w rejonie dużych kompleksów handlowych (sieci: Tesco, OBI, Media Markt, Biedronka).
 
Obiekt będzie składał się z dwukondygnacyjnej części handlowej oraz części magazynowej. Salon będzie wyposażony w ruchome schody oraz windę, przystosowaną również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaplanowano także pełne zaplecze socjalne, biurowe i techniczne. Łączna powierzchnia użytkowa budynku to ok. 10,5 tys. m kwadr. W ramach inwestycji powstanie także 258 miejsc parkingowych.
 
- Salony Agata dynamicznie zwiększają swój udział rynkowy. Gorzów Wielkopolski był dla nas jedną z priorytetowych lokalizacji. Otwartość władz miasta na nowe inwestycje jest oznaką troski o potrzeby mieszkańców, którzy nie tylko będą mieli ułatwiony dostęp do asortymentu firmy, ale również znajdą w niej pracę. Na zatrudnienie może liczyć ok. 100 osób: poszukiwani będą m.in. doradcy klienta, pracownicy magazynu oraz kadra zarządzająca  – powiedział Przemysław Gurban, dyrektor operacyjny Salonów Agata.
 
Tydzień temu został przygotowany teren pod zaplecze budowy: rozpoczęły się prace ziemne, prace związane z tworzeniem kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz sieci wodociągowej. Za przygotowanie działki pod inwestycję odpowiedzialny był partner biznesowy Agata S.A. – firma SIGMA Group.
 
Ewa Sadowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. archiwum UM

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją