Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Przesiądź się do autobusu i jedź bezpłatnie!
OESS_archipelag(1) slider
slider_BO
slider_1512x448_pik_poprawa
slajdowisko_multikulti_09.2018
sns 2018
off_2018.09
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Zmiana trasy linii „T1”

Kolejne zmiany w organizacji komunikacji zastępczej. Od poniedziałku 16 października br. zmianie ulegnie trasa linii zastępczej „T1” w rejonie ul. Sikorskiego, Wybickiego i Estkowskiego. Zmiana przebiegu linii wpłynie na lokalizację przystanku i ułatwi przesiadanie się pasażerów.
 
Obecnie trasa linii komunikacji zastępczej za tramwaj „T1” przebiega według kolejności od przystanku:
 
SILWANA, ul. Walczaka (przystanki: Rondo Gdańskie, Szpital Psychiatryczny, Stilon), POMORSKA (przystanki: Park Kopernika, Pomorska, Okólna), WARSZAWSKA (przystanki: Rondo Santockie, Muzeum, Pl. Staromiejski), JAGIEŁŁY (przystanki: Jagiełły, Wybickiego, Estkowskiego) AWF,  Al. 11 LISTOPADA (przystanki: Żelazna, Muza, Os. Słoneczne, Pl. Słoneczny), KOSTRZYŃSKA (przystanki: Tartaczna, Kostrzyńska MZK), WIEPRZYCE (przystanek: Warzywna).
Z uwagi na sygnały od pasażerów oraz w wyniku obserwacji, prowadzonej stale od momentu wprowadzenia komunikacji zastępczej w dniu 1 października br., prezydent miasta Jacek Wójcicki zdecydował o zmianie przebiegu linii „T1”, tak by ułatwić pasażerom przesiadanie się na inne linie MZK w rejonie Zakładu Energetycznego.
 
W związku z tym, od poniedziałku, 16 października br., trasa linii „T1” będzie przebiegała zgodnie z kolejnością przystanków:
 
SILWANA, ul. Walczaka, Pomorska, Warszawska, Jagiełły, Chrobrego, Sikorskiego (przystanek "Pocztowa", "Zakład Energetyczny") , Al. 11 Listopada, Kostrzyńska, Warzywna WIEPRZYCE.
 
Zmiana jest jednak tymczasowa. Od momentu rozpoczęcia prac budowalnych wzdłuż ul. Sikorskiego, przebieg trasy linii „T1” wróci do obecnie obowiązującego.
 
To już kolejna korekta w zakresie funkcjonowania komunikacji zastępczej. Przypomnijmy, od 9 października br., zmieniła się częstotliwość kursowania autobusów linii T1 i T2. W godzinach szczytu jeżdżą co 8 minut, a poza nimi co 12.
 

Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji
 
​Fot. Daniel Adamski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją