Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Kończymy śpiewająco i tanecznie

Zapraszamy na czwarty, ostatni  tydzień aktywnych warsztatów kulturalnych pn. „20 dni z Gorzowa dookoła świata”.  
 
Wszystkie zajęcia są bezpłatne i każdy może wziąć w nich udział. Nie ma żadnych zapisów. Wystarczy przyjść do sali nr 8 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sikorskiego 107, a gwarantujemy mile spędzony czas. Od poniedziałku (11.09) do piątku spotykamy się o godz. 11.00,  aby poznać wyjątkowe tańce i piękne piosenki z różnych stron świata. 
 
 
W poniedziałek od 11.00 do 12.45 nauczymy się tańców pochodzących z Gorzowa i okolic, m.in. kłanianego, we wtorek poznamy specknerin - urokliwy taniec angielski z chustami oraz kuckucks - energetyczną austriacką polkę. W środę zatańczymy ramaya i hafanana przy rytmach afrykańskiej muzyki, w czwartek poznamy kolejne tańce azjatyckie, a w piątek rozgrzeją nas zmysłowa samba i porywająca salsa.
 
 
W godzinach 13.15 do 15.00 odbędą się warsztaty emisyjno-wokalne, które poprowadzi Dominika Rossa, dyplomowana trenerka kształcenia głosu i mowy oraz Dominik Jakubczak i Mikołaj Kwiatkowski, aktorzy z Teatru im. Juliusza Osterwy. W poniedziałek zaczniemy od pieśni o Gorzowie i Warcie. We wtorek zaśpiewamy włoskie piosenki, a w środę spędzimy popołudnie z afrykańską wokalistką Angelique Kidjo. W czwartek przeniesiemy się do Azji, a w piątek przypomnimy sobie rytmy muzyki latynoamerykańskiej.
 
 
W czwartek o godz. 17.00, na zakończenie warsztatów, zapraszamy wszystkich uczestników na potańcówkę, przy dźwiękach poznanych podczas zajęć tanecznych i wokalnych.
 
 
Aktywne warsztaty kulturalne zostały sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego 2017. 
 
Anna Zaleska
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji
 
Fot. Anna Zaleska, Dominika Rossa

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją