Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Powstaje projekt Centrum przesiadkowego

Jeszcze w tym roku poznamy projekt Centrum przesiadkowego przy dworcu PKP w Gorzowie. Powstać ma do roku 2020, jego projektantem będzie gorzowski architekt Leszek Horodyski.
 
Przetarg na wybranie wykonawcy, który zajmie się przygotowaniem koncepcji architektoniczno-budowlanej obejmującej budowę węzła przesiadkowego i modernizację dworca PKP w Gorzowie, został ogłoszony na początku sierpnia br. Przetarg wygrała firma Autorskie Atelier architekta Leszka Horodyskiego.
 
Umowa Miasta z architektem będzie podpisana we wrześniu br. Od tego momentu architekt będzie miał 28 dni na sporządzanie wstępnej koncepcji. Następnie Miasto i PKP 14 dni na wniesienie uwag, a od daty wniesienia uwag architekt kolejne 14 dni na sporządzenie ostatecznej wersji koncepcji.
 
Koncepcja zostanie przygotowana za 108 tys. zł; 56,5 tys. zł pokryje miasto, resztę PKP. W jednym miejscu będziemy mogli przesiąść się z pociągu, czy autobusu komunikacji międzymiastowej do tramwaju, autobusu MZK lub taksówki. Pojawią się kasy biletowe, wspólne dla wszystkich przewoźników, punkt informacji pasażerskiej, biletomaty oraz elektroniczne tablice, informujące o przyjazdach i odjazdach.
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji UM
 
Fot. Archiwum UM

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją