Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

W tym tygodniu trwa jazda ekologiczna

W Gorzowie trwają warsztaty dla dzieci i młodzieży „Jazda coolturalna”, które w tym tygodniu noszą nazwę „Eko jazda” – zajęcia są prowadzone z majsterkowania z wykorzystaniem „niepotrzebnych” przedmiotów oraz eksperymenty i zabawy związane z ekologią i dbałością o środowisko.
 
W czasie zajęć z majsterkowania dzieci – jak ujmuje to Katarzyna Romaniszyn, jedna z prowadzących zajęcia – nadają drugie życie starym przedmiotom.
JazdaWarsztaty podzielono na trzy stoiska o różnym poziomie trudności. Na pierwszym tworzono butelki z tęczą – w talerzach jednorazowego użytku dzieci mieszały sól kolorową kredą, dzięki czemu nabierała kolorów. Następnie wsypywały je do szklanych butelek, które zdobiły różnymi drobiazgami, na przykład muszelkami, czy koralikami.
 
Stoisko o średnim poziomie trudności to wytwórnia prostych organizerów na biurko z rolek papieru toaletowego, a w najtrudniejszym punkcie dzieci robią łapacze snów z włóczki, piórek i drutu.
 
Nad przebiegiem warsztatów, obok pracowników Miejskiego Centrum Kultury, czuwają Katarzyna i Malwina Romaniszyn oraz Elżbieta Tamm.
 
JazdaW przyszłym tygodniu (14.08- 18.08) dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach tanecznych, prowadzonych przez instruktorów ze szkół tańca „Dance Mix” i Ready to Freak (Studio Tańca Parkieciarnia).
 
Jazda coolturalna to w tym roku już 9. edycja wakacyjnych otwartych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, prowadzonych przez trzy tygodnie w różnych punktach miasta, codziennie od godz. 10 do 14.
 
​Więcej zdjęc z warsztatów można oglądać tutaj, a z zeszłego tygodnia tutaj.
 
 
Rafał Barna
Wydział Promocji i Informacji UM
 
Fot. Aneta Gnaczyńska i Daniel Adamski
 
Jazde
Jazda
Jazda

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją