Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Footsteps – aplikacja z informacjami o Gorzowie

Do użytku gorzowian i turystów odwiedzających nasze miasto oddajemy nową aplikację mobilną Footsteps, która pozwoli na jak najlepsze poznanie Gorzowa Wielkopolskiego, a także stanowić będzie swoisty informator miejski.
 
Aplikacja mobilna oparta jest na dwóch filarach. Pierwszym z nich jest personalizacja. Użytkownik po uruchomieniu aplikacji wybiera swoje zainteresowania poprzez określenie własnej osobowości, a tych do wyboru ma dziesięć (m.in. turysta, smakosz, hipster, historyk, głowa rodziny czy miłośnik sztuki).
aplikacjaNa podstawie dokonanego wyboru otrzymuje on gotową trasę zwiedzania, dopasowaną do wybranych preferencji. Dzięki temu użytkownik nie traci czasu na przygotowanie się do zwiedzania, a jednocześnie dzięki dobraniu odpowiedniej ścieżki, czerpie ze spaceru więcej przyjemności.
 
Po wybraniu trasy pojawia się interaktywna mapa Gorzowa z punktami zwiedzania i znacznikiem lokalizacji. Po dojściu do atrakcji otrzymujemy powiadomienie i opis miejsca wzbogacony o zdjęcia, filmy czy odnośniki do stron internetowych atrakcji. W każdej chwili możemy też przerwać zwiedzanie i zrobić sobie przerwę np. na posiłek, a aplikacja podpowie nam, gdzie znajdują się najbliższe restauracje.
 
Wszystkie trasy zostały opracowane przez profesjonalny zespół, dzięki czemu są one ciekawe, mają wysoką jakość i wartość merytoryczną. Przy współpracy przedstawicieli miasta wraz z firmą Footsteps powstały następujące trasy:
 
  • Gorzowski design
  • Śladami (nie)codzienności
  • Kultura i sztuka miasta
  • Śladami gorzowskiej historii
  • Gorzów w pigułce
  • logoMiasto parków i ogrodów
  • Aktywny slowlife
  • Skuś się na Gorzów
 
Dodatkowo aplikacja pozwala na poznanie większej ilości polskich miast (obecnie ponad dziesięć), m.in: Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Warszawy, Zielonej Góry, Żagania czy Karpacza.
 
konferencja
 
Footsteps_konfa_DA_8Korzystając z aplikacji mamy informator miejski i przewodnik w jednym miejscu – własnym telefonie.
 
Aplikację można pobrać tutaj:
 
 
 
Ewelina Chruścińska Jackowiak
Wydział Promocji i Informacji UM
 
Fot. Daniel Adamski
 
Aplikacja
Marta
Spacer
Ulotka
Spacer
ulotka
bulwar

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją