Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Festiwal Tańca
muzeum
STAS_SLIDER
Zostań ambasadorem naszego miasta
spotkania 2018 BO
mos 15.06
ZIT
Footsteps-slider
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

10 tys. euro na katedrę

W niedzielę w samo południe we Frankfurcie nad Odrą zabrzmiały dzwony Kościoła Mariackiego, inaugurując zbiórkę pieniędzy na odbudowę gorzowskiej katedry. Burmistrzowie Frankfurtu i Słubic Martin Wilke i Tomasz Ciszewicz wręczyli prezydentowi Jackowi Wójcickiemu symboliczny czek na kwotę 10 tys. euro.
 
Odbierając czek prezydent Gorzowa powiedział: - Jest takie przysłowie: „Ten kto chce ci pomóc, pomoże ci czynem a nie słowami”. I dzisiaj, tutaj, takich pomocników widzę. Jestem Wam bardzo wdzięczny, że konkretnymi działaniami chcecie wesprzeć gorzowian, którym bardzo zależy na jak najszybszym odnowieniu katedry – symbolu naszego miasta.
 
 
 
- Inne przysłowie mówi; „Przyjaciół poznaje się w biedzie”. I ja takich przyjaciół tu widzę. Zapewniam w imieniu wszystkich gorzowian, że Wam tego nie zapomnimy. Dziękuję! – dodał Jacek Wójcicki.
 
Dźwięki dzwonów Kościoła Mariackiego we Frankfurcie można usłyszeć tylko przy ważnych okazjach. Za taką uznano rozpoczęcie zbiórki pieniędzy na odbudowę symbolu Gorzowa.
 
Zaangażowanie obu nadodrzańskich grodów to nie przypadek. Frankfurt nad Odrą jest już od 40 lat miastem partnerskim Gorzowa; nasi niemieccy sąsiedzi już w pierwszym chwilach po pożarze zadeklarowali chęć pomocy. Władze Słubic nie pozostały dłużne i tak narodził się pomysł na wspólną akcję.
 
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji UM
 
Fot. Tomasz Gierczak

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją