Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Drzewa
Paweł Matyszewski_Gorzow_PL
mos-polityka strachu 8 gru
Nosek
Footsteps-slider
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługi



Kalendarz imprez

Aktualności

Arsenał Kultury – wyniki konkursu

100 tysięcy złotych nagrody i kontrakt na projekt wykonawczy na przebudowę dawnej „Przemysłówki” wygrało Atrium Autorskie Studio Architektury Mateusz Urbański z Poznania (Marian Urbański i Mateusz Urbański) – zdecydował w sobotę sąd konkursowy.
 

Konkurs miał wyłonić najlepszą koncepcję architektoniczną zagospodarowania przestrzennego obiektu, m.in. rozbudowę, wkomponowanie w otocznie sali widowiskowej, miejsc parkingowych, także przygotowanie spójnego pomysłu dla całej elewacji. W budynku będą miały swoją siedzibę Miejskie Centrum Kultury i Miejski Ośrodek Sztuki.
 
Wyniki konkursu:
 
Pierwsza nagroda – 100 tys. zł i kontrakt na wykonanie projektu wykonawczego (na prezentacji praca oznaczona numerem 2) Atrium Autorskie Studio Architektury Mateusz Urbański z Poznania (Marian Urbański i Mateusz Urbański),
 
Druga nagroda – 15 tys. zł (praca nr 9) ARPA Architektoniczna Pracownia Autorska Jerzego Gurawskiego z Poznania (Jerzy Gurawski, Błażej Turkowski, Bartosz Gurawski, współpraca – Mikołaj Milczarek),
 
Trzecia nagroda – 15 tys. zł (praca nr 17) Biuro Projektów Jerzy Lutomski z Łodzi (Mateusz Mazurowski, Mateusz Graczyk, Bartłomiej Skowron, współpraca – Magdalena Leonowicz, Maciej Balcerek),
 
Czwarta nagroda – 2,5 tys. zł (praca nr 16) Pracownia Architektoniczna Ferdzynowie z Koluszek koło Łodzi (Bożena Ferdzyn, Jacek Ferdzyn, Marcin Klepacz, Maria  Pakuła-Tondys, Maciej Miarczyński),
 
Piąta nagroda – 2,5 tys. zł (praca nr 23) Biuro Atelier33 z Wrocławia (Anita Luniak i Dagmara Oliwa, współpraca – Barbara Wołos, Maciej Szado, Jarek Kaleta).    
 
Nagrody honorowe – wyróżnienia
 
Pierwsze wyróżnienie (praca nr 22) Studio Fikus z Poznania w składzie: prof. Marian Fikus, Michał Fikus, Barbara Miłowska, współpraca – Zuzanna Wysoczyńska, Wojtek Fikus, Bartosz Jagielski, Mateusz Gąsiorek, Almira el Masri, Marta Sowińska, Łukasz Gąska.
 
Drugie wyróżnienie (praca nr 24) Julia Szenczuk i Olena Nikitenko z Lwowa.
 
W konkursie udział wzięły 24 prace architektoniczne.
 
W skład sądu konkursowego weszli: jako przewodniczący Jerzy Grochulski (prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich), jako sekretarz Tomasz Klimek, architekci Aleksandra Rybak i Andrzej Wójcik oraz Dariusz Górny (architekt miejski, zarazem prezes gorzowskiego oddziału SAP), a także Hanna Błauciak, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.
 
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji UM

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją