Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Podziękowania prezydenta

Prezydent Jacek Wójcicki podczas piątkowego koncertu „Razem dla Katedry”, w którym w gorzowskim amfiteatrze wystąpiła Maryla Rodowicz, podziękował wszystkim biorącym udział w ratowaniu katedry.
 
Oto treść jego wystąpienia:
 
1 i 2 lipca - wszystkie służby stanęły na wysokości zadania. Straż Pożarna, zarówno funkcjonariusze zawodowi, jak i strażacy ochotnicy, ponad 300 osób, gasiło gorzowską katedrę – Bardzo dziękuję!
 
Swój nieoceniony udział w akcji miała również gorzowska policja. To Wy zadbaliście o bezpieczeństwo mieszkańców, którzy zgromadzili się wokół katedry, To dzięki Wam, strażacy mieli pewność, że mogą skupić się na swoim zadaniu. Bardzo dziękuję!
 
Wsparciem dla działań strażaków i policjantów była Straż Miejska. Dziękuję - dajecie nam poczucie bezpieczeństwa.
 
Specjalne podziękowania kieruję na ręce pracowników Miejskiego Centrum Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji i pracowników Urzędu Miasta, zaangażowanych w organizację zaplecza dla pracujących na miejscu funkcjonariuszy.
 
Są wśród nas także osoby prywatne, mające niemały wkład w ratowania gorzowskiej katedry. To między innymi: państwo Katarzyna i Ireneusz Grodzcy wraz z synem Maciejem, pani Sylwia Woźniak i pan Marian Rutkowski. Dziękuję Wam za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie.
 
Dziękuję wszystkim gorzowianom – udowodniliśmy moc naszej solidarności i wspólnoty. Teraz jestem pewien, że razem sprostamy każdemu wyzwaniu.
 
Zawsze powtarzam, że miasto to ludzie. Bardzo, bardzo dziękuję!
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją