Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Festiwal Tańca
muzeum
STAS_SLIDER
Zostań ambasadorem naszego miasta
spotkania 2018 BO
mos 15.06
ZIT
Footsteps-slider
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługi



Kalendarz imprez

Aktualności

8 balkonów do remontu

Od poniedziałku trwa kontrola stanu balkonów w gorzowskich budynkach. Wobec ośmiu zapadnie decyzja o natychmiastowym wykonaniu ich remontów – poinformował w piątek na antenie Radia Gorzów Paweł Jakubowski, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.
 
Polecenie natychmiastowego remontu balkonu podejmie powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Jeżeli zostanie zignorowane, wspólnota mieszkaniowa musi się spodziewać surowej kary finansowej.
 
- Wkrótce będzie osiem decyzji o natychmiastowym wykonaniu remontu balkonów. Będą one poprzedzone ekspertyzą ich stanu technicznego – wyjaśnił Jakubowski.
 
Balkon jest częścią wspólną nieruchomości, w związku z tym odpowiedzialność za jego stan ponosi cała wspólnota mieszkaniowa – przypomniał Jakubowski. Jednak 90 % wspólnot podejmuje decyzję, że każdy lokator sam płaci za swój balkon – dodał.
 
 Kontrolę stanu balkonów w gorzowskich budynkach zlecono po ulewnych deszczach 6 czerwca, podczas których w jednej z kamienic przy ulicy Dąbrowskiego urwał się balkon i spadł na ziemię.
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Daniel Adamski

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją