Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
fest_mk
GRODZINSKA_SLIDER
Footsteps-slider
szkoły otwarte 24.04
HEJNOWICZ_SLIDER
tania dzialka
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Strażnicy miejscy uratowali jerzyka

Straż Miejska otrzymała w czwartek zgłoszenie kobiety, która widziała z okna swojego mieszkania od dwóch dni uwięzionego małego czarnego ptaka. Patrol interwencyjny uwolnił jerzyka, który zaplątał się skrzydłem w kawałki sznurka.
 
Ptaka przewieziono do kliniki weterynaryjnej, gdzie po wstępnym badaniu stwierdzono częściowe uszkodzenie lotek - w związku z tym pozostał tam na obserwacji.
 
Gorzowianie nie są obojętni 
 
Miesięcznie otrzymujemy kilkanaście zgłoszeń dotyczących rannych bądź przetrzymywanych w niewłaściwych warunkach zwierząt. Dziękujemy za zaangażowanie mieszkańców, pozwalające na skuteczną pomoc w tym zakresie – powiedział Andrzej Jasiński.
 
W związku z nadchodzącym latem i wzrostem temperatur komendant gorzowskiej Straży Miejskiej przypomniał właścicielom zwierząt o obowiązku „zapewnieniu pomieszczenia chroniącego zwierzęta przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody” (art. 9 Ustawy o ochronie zwierząt).
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją