Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Festiwal Tańca
Sniadanie
STAS_SLIDER
Zostań ambasadorem naszego miasta
spotkania 2018 BO
mos 15.06
ZIT
Footsteps-slider
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Prawie 3 tys. chętnych na Kartę Seniora

2 871 osób złożyło wniosek o wydanie Gorzowskiej Karty Seniora, dzięki której najstarsi gorzowianie mogą korzystać z ulg i zniżek oferowanych przez Miasto Gorzów Wielkopolski oraz partnerów programu. Rozpoczęto wydawanie pierwszych Kart Seniora i Kopert Życia.
 
Pierwsze Karty czekają na odbiór; osoby, które złożyły wniosek na Gorzowską Kartę Seniora do 20 kwietnia, zapraszamy do Wydziału Spraw Społecznych przy ul. Teatralnej 26 (I piętro, pokój nr 6).
Program Karta Seniora ma za zadanie kształtować pozytywny wizerunek gorzowskich seniorów i promować aktywne spędzanie przez nich wolnego czasu, poprzez zachęcanie do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, czy możliwość preferencyjnego zakupu towarów i usług.
 
W załączniku aktualna lista partnerów programu Gorzowska Karta Seniorów wraz z katalogiem rabatów.
 
Biuro
 
 
Co to jest Koperta życia?
 
Koperta życia to koperta przechowywana w lodówce, zawierająca formularz z opisem historii choroby, listą zażywanych leków, danymi chorego oraz kontaktem do lekarza prowadzącego i najbliższych członków rodziny – informacjami niezbędnymi podczas przeprowadzania wywiadu lekarskiego w trakcie udzielania pomocy medycznej. Adresowana jest do lekarzy i ratowników pogotowia wezwanych na interwencję w domu chorego. Koperta stanowi dużą pomoc w zebraniu podstawowych wiadomości o stanie zdrowia poszkodowanego i podjęciu szybkiej akcji ratującej życie. Koperta przechowywana jest w lodówce oznakowanej charakterystycznym magnesem lub naklejką informacyjną.
 
Lodówka jest miejscem obecnym w prawie każdym domu. Opcjonalnie można przechowywać ją także w innym łatwo dostępnym miejscu. Akcja rozpowszechniania kopert życia wśród seniorów, osób samotnych i chorych zyskała poparcie lekarzy i służb medycznych. Pracownicy pogotowia potwierdzają, że niejednokrotnie informacje zawarte w kopercie życia pomogły w podjęciu odpowiednich działań ratujących ludzkie życie.
 
 
Dariusz Wieczorek
Wydział Promocji i Informacji
 
​Fot. Daniel Adamski
 
WSS
Karta
Dominika Ślęzak
WSS

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki