Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Festiwal Tańca
Sniadanie
STAS_SLIDER
Zostań ambasadorem naszego miasta
spotkania 2018 BO
mos 15.06
ZIT
Footsteps-slider
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

American dream uczniów z Gorzowa

7 uczniów ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego z Gorzowa będzie reprezentowało miasto podczas światowego finału konkursu Odyseja Umysłu”. W piątek 19 maja br. wylatują do Stanów Zjednoczonych. Konkurs odbędzie się na Uniwersytecie Stanowym Michigan.
 
Zwycięstwo w Gdyni drogą do finału w USA
W pierwszy kwietniowy weekend blisko 1,5 tysiąca uczniów i studentów z całej Polski, w tym 14 osób z Gorzowa, udowodniło, że młodzi potrafią kreatywnie myśleć i działać w duchu innowacji. W Gdyni, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz w hali Gdynia Arena, spotkało się 220 kilkuosobowych zespołów, które wzięły udział w 26. Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu. Wśród zwycięzców jest 7 osobowa grupa ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego z Gorzowa. Do Stanów Zjednoczonych wyjeżdżają w najbliższy piątek, 19 maja br. Ich wyjazd jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu wielu instytucji i firm, w tym m.in. miasta. 

Finał światowy „Odyseja umysłu”

Drużyna z Gorzowa: Julia Wiśniewska, Ula Piątek, Nina Bogacz, Maja Surowiec, Iga Surowiec, Marta Nowosadzka i Dominik Uchański, drużyna pani Agnieszki Wojtkowiak – Czypar, w ramach światowego finału konkursu będzie rozwiązywała problem spontaniczny (to jeden z elementów konkursu wymagający poradzenia sobie z "zadaniem-niespodzianką", myślenia "na zawołanie", działania w warunkach niedoboru zasobów) 25 maja o godz. 13:24 lokalnego czasu. Swoje rozwiązanie problemu długoterminowego (o charakterze projektu, wymagającego łączenia wiedzy z różnych dyscyplin) zaprezentuje sędziom i publiczności 26 maja o godz. 08:54 lokalnego czasu. 
 
pani
 
Obecny podczas konferencji prasowej w szkole wiceprezydent Radosław Sujak pogratulował uczniom sukcesu i życzył powodzenia. Podkreślił jednak, ze już dziś mogą czuć się zwycięzcami, a miasto może być dumne z takich reprezentantów za oceanem. - Udowodniliście już w mieście, regionie i w kraju, ze jesteście najlepsi i pamiętajcie o tym podczas finału! Dla nas już jesteście mistrzami -  podkreślił wiceprezydent Sujak. Wręczył uczniom pakiet upominków miejskich do przekazania podczas wizyty. 
 
Sujak
 
Uczniowie podczas wizyty będą prowadzić blog, z relacją o każdym dniu wizyty w USA. Na finał do Stanów Zjednoczonych wyjeżdża z Polski 30 drużyn, w tym jedna z województwa lubuskiego. Pozostałe zespoły naszej reprezentacji pochodzą praktycznie z całego kraju: z Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Rumia, Pogórze), Warszawy, Wasilkowa, Wrocławia, Bogatyni, Nysy, Łodzi, Poznania, Środy Wielkopolskiej, Chorzowa, Sosnowca, Lublina, Lędzin, Kłodzka. Po raz drugi do finału dostała się drużyna z województwa lubuskiego, po raz pierwszy z Gorzowa Wielkopolskiego. 
 
Sujak
 
Odyseja Umysłu – idea konkursu
 
Odyseja Umysłu to międzynarodowy program edukacyjny w formie konkursu kreatywnego rozwiązywania problemów. Stanowi on uzupełnienie formalnego toku edukacji - przede wszystkim o naukę kluczowych kompetencji intelektualnych i społecznych. Młodzi ludzie, pod opieką dorosłych trenerów, rozwijają umiejętność działania w zespole, twórczego myślenia, rozwiązywania różnorodnych zadań. Tworzą innowacyjne urządzenia, skomplikowane struktury, rozbudowane fabuły przedstawień, dając wyraz swoim talentom i doskonale się przy tym bawiąc. Co ważne do wszystkiego dojść muszą samodzielnie, bez pomocy innych osób. Dzięki temu uczą się na własnym doświadczeniu. 
 
Grupy, które współzawodniczyły podczas Finału Ogólnopolskiego, wyłoniono w toku Eliminacji Regionalnych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Gdańsku. 
 
 
Marta Liberkowska
Wydział Promocji i Informacji

Fot. Daniel Adamski oraz z archiwum szkoły
Dzieci
dzieci
dzieci
dzieci

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją