Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaAktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

WOŚP: jeszcze można licytować

Dobiegają końca aukcje w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
Wśród fantów, wystawionych na licytacje, są też przekazane przez Miasto i prezydenta Jacka Wójcickiego. Na przykład przejażdżka rowerowa z prezydentem miasta po Gorzowie.  
czytaj dalej

Synoptycy ostrzegają

Drugi tydzień lutego przyniesie pogłębienie zimowych warunków nad Polską. Będzie bardzo mroźno, miejscami wystąpią też śnieżyce.
 
Należy spodziewać się też przeważnie dużej ilości zachmurzenia, a często też porywistego wiatru, powodującego nie tylko zawieje i zamiecie śnieżne, ale jeszcze bardziej obniżającego odczuwalną przez nas temperaturę powietrza – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
czytaj dalej

2 miliony dla Gorzowa

Wsparcie finansowe dla Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie, Akademii im. Jakuba z Paradyża oraz Filharmonii Gorzowskiej zadeklarowała w piątek marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.
 
To w sumie 2 miliony złotych dotacji z budżetu województwa dla gorzowskich instytucji.
czytaj dalej

Poszukujemy rachmistrzów

Dnia 1 lutego 2021 r., na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz.U. poz.1775, z późn.zm.) Pan Jacek Wójcicki - Gminny Komisarz Spisowy w Gorzowie Wielkopolskim ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021.
czytaj dalej

Rekrutacja do podstawówek

Rozpoczyna się nabór do publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022.
 
Elektroniczna rekrutacja ruszy 8 marca br. Każde dziecko zapisane do szkoły z obwodu swojego miejsca zamieszkania ma zagwarantowane miejsce w placówce z urzędu. Dostanie się do szkoły spoza obwodu będzie możliwe na wniosek, w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.
czytaj dalej

Skwierzyna w MOF

Gmina Skwierzyna jako kolejna z północy regionu przystąpiła do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego. Wcześniej gorzowski MOF powiększył się o Lubiszyn i Strzelce Krajeńskie.
 
List intencyjny w tej sprawie podpisali w środę w Urzędzie Miasta włodarze ośmiu gmin naszego województwa; Bogdańca, Deszczna, Kłodawy, Lubiszyna, Santoka, Strzelec Krajeńskich i Gorzowa oraz Skwierzyny.
czytaj dalej

Kontynuacja akcji Wspieraj Seniora

Akcja dostarczania posiłków gorzowskim seniorom została ponownie uruchomiona. Dzięki rządowemu programowi Wspieraj Seniora oraz umowie podpisanej przez Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie z jednym z gorzowskich restauratorów, seniorzy ponownie mają możliwość zamówienia obiadu.
 
Koszt posiłku (siedem złotych za każdy obiad) ponosi senior. Osoby chętne, które chcą skorzystać z programu, powinny zadzwonić na specjalną infolinię 22 505 11 11. 
czytaj dalej

Zostaw 1 % w Gorzowie

Po raz kolejny zapraszamy mieszkańców do przekazania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych lokalnym podmiotom. Pozwoli to wesprzeć prowadzoną przez nie działalność na rzecz gorzowian w wielu obszarach, m.in. pomocowej, ochrony zdrowia, kultury, sportu czy nauki.
 
W Gorzowie uprawnionych do otrzymania 1 % za 2020 rok, według wykazu Narodowego Instytutu Wolności, jest 40 organizacji. Te, które mają status OPP, działają przede wszystkim w obszarze pomocy społecznej, przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu, wsparciu osób chorych i niepełnosprawnych oraz upowszechniania kultury i sportu.
czytaj dalej

Ostatnia droga babci Nońci

Na cmentarzu komunalnym przy ulicy Żwirowej odbył się pogrzeb Alfredy Markowskiej.
 
- My, gorzowianie jesteśmy wdzięczni za to, że nasze miasto na zawsze zostanie zapisane w historii jako Twoje miejsce na ziemi. Honorowe obywatelstwo Gorzowa jest tylko skromnym wyrazem tej wdzięczności – powiedział nad grobem babci Nońci prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.
czytaj dalej

Zmiana na wylocie z Kosynierów Gdyńskich

Od wtorku (2 lutego) do odwołania na wlocie ulicy Kosynierów Gdyńskich skorygowana została organizacja ruchu w zakresie oznakowania pasów ruchu.
 
Lewy pas oznakowany został jako pas do jazdy w lewo (w kierunku Słowianki) i do jazdy prosto (w kierunku ul. Żwirowej), natomiast pas prawy funkcjonować będzie jako wydzielony prawoskręt w ulicę Roosevelta.

 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 418