Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Rowerowa Stolica Polski 2020
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Sportowe Podsumowanie Roku

22 marca w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta odbyło się sportowe podsumowanie roku. Była to dobra okazja, by wyróżnić najlepszych gorzowskich sportowców, którzy w 2016 roku, reprezentując nasze miasto, zdobywali wysokie miejsca i medale.
 
Podczas spotkania Piotr Guszpit, kierownik Referatu Sportu w Wydziale Kultury i Sportu, przypomniał najważniejsze osiągnięcia zawodników gorzowskich klubów w minionym roku. Nie sposób było nie przypomnieć nazwisk tych, którzy podczas Olimpiady i Paraolimpiady w Rio De Janeiro stawali na podium: Karoliny Naji (brąz), Macieja Lepiato (złoto), Bartosza Tyszkowskiego (srebro), Mileny Olszewskiej (brąz) czy Lecha Stolmana (brąz).
Bardzo dobry sezon mieli także gorzowscy żużlowcy – aktualni mistrzowie Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu, a wśród nich Bartosz Zmarzlik, który – debiutując w Speedway Grand Prix – wywalczył brąz. Dokonania Bartka zauważyła redakcja Przeglądu Sportowego, nominując go w plebiscycie na Najlepszego Sportowca 2016 roku.
Warto wspomnieć także sukcesy młodych gorzowian odnoszone w sportach walki (brąz Marty Pyry w kickboxingu na mistrzostwach świata oraz srebro Kamila Offmana w boksie na mistrzostwach Europy), koszykarek, które walczą obecnie o najwyższe miejsce na podium w play-offach czy szczypiornistów grających od 2016 roku w I lidze.
 
Podczas spotkania wyróżnienia i stypendia najlepszym gorzowskim sportowcom i trenerom wręczali wiceprezydent Gorzowa Wlkp. Radosław Sujak oraz radni Rady Miasta Gorzowa Wlkp. Lista nagrodzonych sportowców znajduje się w załączniku.
 
Galeria zdjęć ze spotkania znajduje się TUTAJ.
 
Wydział Promocji i Informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki