Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Festiwal Tańca
muzeum
STAS_SLIDER
Zostań ambasadorem naszego miasta
spotkania 2018 BO
mos 15.06
ZIT
Footsteps-slider
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Jest kompromis, nie ma głosowania

Mieszkańcy Zakanala, jako pierwsi skorzystali z możliwości rezygnacji z głosowania. Jednogłośnie wybrali projekt, który będzie zrealizowany w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego. 
 
O potrzebach na Zakanalu, 16 lutego, rozmawiało ponad 20 mieszkańców. Pierwotnie zgłosili oni 11 pomysłów do Budżetu Obywatelskiego 2018.
Jednakże tworząc listę priorytetów, mieszkańcy od razu skoncentrowali się na pomysłach, które mają realne szanse na realizację i ich koszt nie przekroczy 343.800 zł. Połączyli dwa projekty dotyczące zagospodarowania terenu przy ul. Kobylogórskiej, Zbąszyńskiej, Krótkiej i Strażackiej. Długo też rozmawiali o utwardzeniu dróg gruntowych na Zakanalu. Zależało im na tym, by 100 proc. kwoty przeznaczonej na rejon zostało wykorzystane. Nie chcieli też rywalizować podczas głosowania.
 
Przypominamy, że w ubiegłym roku, właśnie dwa pomysły z Zakanala uzyskały najwięcej głosów w skali wszystkich rejonów, ale na realizację mógł liczyć tylko zwycięzca. Ostatecznie mieszkańcy wypracowali kompromis, który zakłada realizację pomysłu dotyczącego zagospodarowania terenów na Zakanalu.
 
Konsultacje
 
Natomiast w przyszłym roku chcieliby głównie rozmawiać o utwardzeniu dróg gruntowych. Dlatego w tym roku urzędnicy zweryfikują ich pomysły w tym zakresie i oszacują dokładnie koszty, tak by w oparciu o te informacje mieszkańcy mogli podjąć, także w drodze porozumienia, kolejne decyzje o realizacjach w ramach budżetu obywatelskiego. 
 
Konsultacje

Zgłoszone pomysły do tegorocznej edycji:

1. Zagospodarowanie podwórka ul. Kobylogórskiej, Zbąszyńskiej, Krótkiej oraz terenu ul. Strażackiej (połączony pomysł przeznaczony do realizacji w 2018 r.) Zagospodarowanie terenu podwórza poprzez zniwelowanie terenu i naprawę ścieżek, nasadzenie zieleni, montaż ławeczek, stołów do szachów lub tenisa stołowego. Przy ul. Strażackiej stworzenie boiska do siatkówki, montaż stolików do gry w szachy i chińczyka oraz ławek. 
2. Utwardzenie nawierzchni ul. Deszczowej.
3. Utwardzenie nawierzchni ul. Sulęcińskiej 43 Bocznej. 
4. Utwardzenie nawierzchni ul. Ks. Brauna.
5. Utwardzenie ul. Wylotowej i wykonanie kanalizacji sanitarnej.
6. Wykonanie przejścia dla pieszych przy przystanku autobusowym – skrzyżowanie ul. Międzychodzkiej i Kobylogórskiej. 

Rozmawiano także o remontach ul. Sulęcińskiej, Międzychodzkiej wraz z budową przy niej chodnika, utwardzeniu ul. Zuchów oraz odwodnieniu ul. Krótkiej 13-14.
 

Anna Zaleska
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji 
 
Fot. Kamil Bednarz i Anna Zaleska
Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją