Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Tłumy na Targach Edukacyjnych

Trwają Targi Edukacyjne „Szkoły i pracodawcy”. Halę sportową OSiR-u odwiedziło już setki młodych gorzowian, którzy mogli zapoznać się z ofertą sześćdziesięciu wystawców, w tym trzydziestu reprezentujących gorzowski biznes i szkoły ponadgimnazjalne. Od godz. 15:00 na targi zapraszamy rodziców uczniów trzecich klas gimnazjów, a w godz. od 15:30 do 18:30 przeprowadzone będą warsztaty panelowe pt. „Zawodowstwo gwarancją sukcesu” z udziałem pracodawców, samorządowców oraz mediów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza uczniów i nauczycieli szkół zawodowych. W środę targi otwarte są w godz. od 8:30 do 14:00. Wstęp wolny.
 
 
Kolejne, ale wyjątkowe – Targi Edukacyjne 2017
 
Tradycja Targów Edukacyjnych w Gorzowie jest długa, w tym roku jednak mają wyjątkowy charakter. Przebiegają pod hasłem „Szkoły i Pracodawcy”. Do udziału zaprosiliśmy uczniów i po raz pierwszy ich rodziców, bo często decyzja o kierunku kontynowania nauki to efekt wspólnych, rodzinnych ustaleń. 
 
Aby uatrakcyjnić targi i uniknąć stoisk typu „baner-folder” organizatorzy zadbali o to, aby prezentacje zarówno szkół, jak i firm były interaktywne, aby uczeń mógł nie tylko poczytać informacje, ale i zobaczyć konkretny produkt lub uruchomić maszynę, urządzenie, czy wykonać doświadczenie.
Oprócz interaktywnych stoisk targowych, aktywna jest również scena, na której prezentują się poszczególne szkoły z wybranym przez siebie programem i pomysłami. Organizatorzy zaplanowali także miejsce na ofertę gorzowskich uczelni oraz organizacji pracodawców - będzie ich ponad 30. 
 
Głównym celem targów jest przede wszystkim promocja szkolnictwa zawodowego w powiązaniu z potrzebami lokalnego rynku pracy oraz z włączeniem pracodawców w proces kształcenia.
 
Targi

Profil zawodowy – indywidualna mapa zwiedzania targów

Po raz pierwszy uczeń może skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla niego. Kilka tygodni temu wszyscy uczniowie klas trzecich szkół gimnazjalnych zostali zdiagnozowani w zakresie predyspozycji i potencjalnych umiejętności przez specjalistów z Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych. W oparciu o wyniki diagnozy został stworzony zawodowy profil ucznia, a ten pozwolił stworzyć dla uczniów indywidualną mapę zwiedzania targów. Zgodnie z nią, uczeń jest kierowany do tych stoisk, które odpowiadają jego zainteresowaniom, predyspozycjom i pasjom.
 
Targi
Targi
 
W związku z tym wspólne stoiska mają: Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Budowlanych oraz pracodawcy z branż pokrewnych (budowlana, mechaniki samochodowej, stolarska itp.). Podobnie np.: Zespół Szkół Gastronomicznych stoi w otoczeniu restauracji, piekarni, hoteli, itp. Widać więc, iż oprócz tradycyjnych stoisk szkolnych, tym razem na Targach przyszli również pracodawcy. To zupełnie nowe doświadczenie dla obu stron. Uczeń ma okazję zobaczyć zarówno potencjalną szkołę, którą „za chwilę” wybierze, a jednocześnie stanąć na wprost firm, które mogą niedługo zaoferować mu pracę. Pracodawcy natomiast spotykają się z gimnazjalistą, który za 3-5 lat stanie się ich pracownikiem.
 
Targi
Targi

Na targi dojadą bez biletów MZK

Kolejną nowością podczas tegorocznych targów jest możliwość korzystania z komunikacji miejskiej przez uczniów klas trzecich gimnazjów oraz ich opiekunów za darmo. Prezydent Miasta na mocy porozumienia z Zakładem Komunikacji Miejskiej, wydał decyzję, by uczestników targów zwolnić z opłat za bilety. Dotyczy to zarówno uczniów szkół z Gorzowa jak i z gmin ościennych: Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn i Santok.​
 
Targi
Targi

Program:

Targi odbywają się w hali sportowej OSIRu, przy ulicy Słowiańskiej.
 
21 lutego 2017 r.:
8:30-15:00 otwarcie targów dla gimnazjalistów i zwiedzających
15:00-17:00 otwarcie targów dla zwiedzających i rodziców
15:30-18:30 warsztaty panelowe „Zawodowstwo gwarancją sukcesu” dla uczniów i nauczycieli szkół zawodowych z udziałem pracodawców, samorządowców oraz mediów 
 
22 lutego 2017 r.:
8:30-14:00 otwarcie targów dla gimnazjalistów i zwiedzających 
 
 
Marta Liberkowska i ​Daniel Adamski
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Bartłomiej Nowosielski i Daniel Adamski
 
Targi
Slider Targów

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją