Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaAktualności
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Aktualności

Sesja Rady Miasta

Przewodniczący Rady Miasta zwołał XXXIV sesję Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, która rozpocznie się 24 lutego br. o godz.14.00. Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego, gorzowscy radni ponownie będą obradować online z wykorzystaniem urządzeń elektronicznych, które odnotują wyniki głosowania i zarejestrują wypowiedzi radnych i innych osób, zaangażowanych w obrady.
 
Mieszkańcy mają również możliwość zadawania pytań i udziału w sesji. Warunkiem jest jednak zgłoszenie za pośrednictwem maila na adres biura Rady Miasta: biurorady@um.gorzow.pl w dzień sesji do godziny 13.00.
czytaj dalej

Węzeł przesiadkowy coraz bliżej

Gorzów Wielkopolski otrzyma prawie 13,3 mln unijnego dofinansowania na budowę węzła przesiadkowego przy dworcu PKP.
 
Rozpoczęcie prac budowlanych, zarówno tego zadania, jak i przebudowy ulicy Dworcowej, planowane jest jeszcze w tym roku. Według założeń, prace łącznie mają potrwać dwa lata. Całkowity koszt projektu to ponad 19,3 mln zł.
czytaj dalej

Bezrobocie nieznacznie spada

Pod koniec stycznia br. stopa bezrobocia w Gorzowie wynosiła 3,8% i była kolejny raz niższa jak w miesiącu poprzedzającym (w grudniu 2020 r. – 4%, w listopadzie – 4,1%.).
 
W powiecie gorzowskim bez zmian; stopa bezrobocia w styczniu, podobnie jak pod koniec ubiegłego roku, wynosiła 5,2% - poinformował Wojewódzki Urząd Pracy.
czytaj dalej

Nabór do Straży Granicznej

Trwa nabór do służby w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej.
 
Złożenie podania o przyjęcie do służby wraz z wypełnionym kwestionariuszem osobowym można złożyć w Placówce Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim.
 
czytaj dalej

Zakochani w Gorzowie

Wyjątkowa niespodzianka czekała na gorzowian, którzy zdecydowali się na niedzielny spacer po centrum miasta. Z okazji Walentynek, dwoje operowych wokalistów zaprezentowało wiązankę najpopularniejszych utworów o miłości.
 
Wszystko w ramach miejskiej akcji „Zakochaj się w Gorzowie vol. 4”.
czytaj dalej

Wszystko świeci, ale odblaski najlepiej!

Bartek Zmarzlik, Ada Szklarz, Paweł Salamon i inni! Ambasadorowie miasta zachęcają do noszenia odblasków. W Gorzowie rusza kampania promująca bezpieczeństwo wśród pieszych użytkowników ruchu drogowego, w tym rowerzystów, biegaczy, spacerowiczów i osób poruszających się na wózkach lub z wózkami.
 
Inicjatorem kampanii jest Michał Kopiec, gorzowianin, który od kilku lat porusza się na wózku. Michał wie jaką moc mają odblaski - niejednokrotnie ratowały go w różnych sytuacjach na drodze.
czytaj dalej

Słowianka zaprasza na basen i lodowisko

Od piątku (12 lutego) do 28 lutego Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka udostępnia klientom indywidualnym basen sportowy oraz lodowisko.
 
Równocześnie przypomina, iż nadal obowiązują nakazy i zakazy, związane ze stanem epidemii.
czytaj dalej

Zjednoczone siły Północy

Gorzowski Miejski Obszar Funkcjonalny (MOF) poszerzył się w środę o dwie kolejne gminy – Kostrzyn nad Odrą i Witnicę. Tworząca się aglomeracja teraz będzie liczyć dziesięć gmin z północnej części województwa lubuskiego.
 
Łączą je więzi społeczne i gospodarcze, a dzięki MOF ich siła oddziaływania będzie jeszcze większa; będą mogły tworzyć wspólne projekty gospodarcze, infrastrukturalne i społeczne, wspólnie zabiegać o dofinansowanie przygotowywanych projektów. 
czytaj dalej

Wrócił ciepły guzik

W środę (17 lutego) w pojazdach komunikacji miejskiej ponownie uruchomiono tzw. ciepły guzik.
 
Funkcja tzw. ciepłego guzika pozwala na utrzymanie w pojazdach optymalnej temperatury – w okresie jesienno-zimowym zapobiega nadmiernemu wychładzaniu wnętrza pojazdu, latem pozwoli bardziej efektywnie działać klimatyzacji, przyczyniając się do poprawy komfortu w pojazdach.
czytaj dalej

Zakochaj się w Gorzowie vol. 4

To będzie kolejna szansa, by zakochać się w Gorzowie. Po raz pierwszy lub ponownie, albo inaczej niż zwykle. Wydział Promocji i Informacji Urzędu Miasta, we współpracy z Miejskim Centrum Kultury i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, przygotował kolejną akcję dla mieszkańców. A walentynki to tylko pretekst, bo każdy powód jest dobry, by pokazać, co czujemy do naszego miasta.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 418