Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP

Jesteś tutaj:

Strona głównaStrona główna...Władze Miasta
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Władze Miasta

  • 08-06-2015
  • Autor: Biuro Prasowe
  • drukuj

Władze Miasta

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego - Jacek Piotr Wójcicki
(ur. 1981)

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, studiów licencjackich na kierunku Organizacja i Obsługa Rekreacji i Turystyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie oraz studiów podyplomowych: Coachingu Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Zarządzania Zasobami Ludzkimi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Marketingu i Doradztwa Politycznego Uniwersytetu Warszawskiego, Public Relations UAM w Poznaniu oraz Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie.
W latach 2006-2014 wójt Gminy Deszczno, wiceprezes zarządu Zrzeszenia Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów Województwa Lubuskiego (od 2011), wiceprzewodniczący zarządu Związku Celowego Gmin MG-6 (od 2011), radny oraz przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Gminy Deszczno (2002-2006), członek komitetu monitorującego LRPO z ramienia Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz Lubuskiej Rady ds. Społeczeństwa Informacyjnego.

Strażak - ratownik, członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Deszcznie oraz wolontariusz Fundacji ,,Mam Marzenie”, organizował pomoc dla powodzian, współorganizował wypoczynek dla dzieci z terenu zalanej gminy Gąbin.

Otrzymał brązowy medal za zasługi dla policji, brązowy medal za zasługi dla obronności kraju oraz srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa. W 2010 r. zajął drugie miejsce w plebiscycie Pulsu Biznesu ,,Samorządowiec roku 2010”, dwa lata później został w nim wyróżniony jako Samorządowy Menedżer Regionu.
Zainteresowania: samorząd, logistyka, góry.
 
I Zastępca Prezydenta ds. Rozwoju - Jacek Szymankiewicz
(ur. 1973 r.)

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów podyplomowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Specjalista z zakresu gospodarki nieruchomościami i procesu inwestycyjnego. Prawnik administratywista, z kilkunastoletnim doświadczeniem szkoleniowym. Członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej ds.
Nadawania Uprawnień i Licencji Państwowych w zakresie gospodarki nieruchomościami. W latach 1997-2009 pracownik Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie, następnie od 2009 do 2014 r. członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Gorzowie.
Zainteresowania: sport, literatura faktu, strategiczne gry planszowe.
 
Zastępca Prezydenta ds. Społecznych - Janusz DreczkaZastępca Prezydenta ds. Gospodarki - Artur Radziński
(ur. 1959 r.)
 
Rodowity gorzowianin. Absolwent Akademii Rolniczej w Szczecinie. Dodatkowo kształcił się w Warszawie z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu z zakresu strategii i planowania biznesu. Posiada szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną. Mocno zaangażowany w działalność społeczną na rzecz naszego miasta. W latach 2006-2010 radny Rady Miasta Gorzowa, przewodniczący komisji gospodarki i rozwoju, przewodniczący klubu radnych. Do 2010 roku prezes Gorzowskiego Klubu Piłki Wodnej, wcześniej Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie. Od 17 lat prezes Stowarzyszenia Obywatelskiego Forum Gorzowa.
Aktywny przedsiębiorca w branży nieruchomości. Wcześniej zajmował stanowiska dyrektorskie i kierownicze m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Gorzowie.
Zainteresowania: polityka, podróże, poznawanie nowych ludzi, pokonywanie nowych wyzwań.
 
Radosław Sujak
Zastępca Prezydenta ds. Społecznych - Radosław Sujak
(ur. 1986 r.)
 
Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego na Wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Radny Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim od 2006 roku. W kadencji 2014 - 2018 Przewodniczący Rady. Był doradcą Marszałek Województwa Lubuskiego z zakresu nowych mediów i technologii oraz zastępcą dyrektora Regionalnego Centrum Animacji Kultury. Organizator wielu imprez sportowo-kulturalnych. Zainteresowania: historia, muzyka, sport, polityka i gospodarka.
19 sierpnia 2016 r. rozpoczął pracę w Urzędzie Miasta na stanowisku Zastępcy Prezydenta ds. Społecznych.
 
 
 
Agnieszka Stanisławska – zastępca prezydenta ds. społecznychSekretarz Miasta - Łukasz Marcinkiewicz
(ur. 1981 r.)
 
Rodowity gorzowianin. Studiował w Szczecinie na Wydziale Prawa i Administracji. Pracę zawodową rozpoczął jako pracownik naukowo-dydaktyczny w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie, a następnie na Uniwersytecie Szczecińskim. Autor wielu publikacji naukowych i ekspertyz dla MSWiA. Równolegle zatrudniony w jednej ze szczecińskich spółek portowych, gdzie zajmował się obsługą prawną i marketingiem. Następnie szef Biura Zarządu w jednej ze spółek koncernu Deutsche Bahn. W Urzędzie Miasta Szczecin pracował w Biurze Nadzoru Właścicielskiego, a następnie awansował na stanowisko zastępcy dyrektora Biura Strategii. Uczestnik wielu kursów, szkoleń oraz studiów podyplomowych. Posiada szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną.


Agnieszka Kaczmarek - Skarbnik Miasta
(ur. 1978 r.)

Gorzowianka, absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na kierunku marketing i zarządzanie oraz studiów podyplomowych zorganizowanych przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji dla skarbników i sekretarzy w zakresie Akademii Liderów Samorządowych na Wydziale Finansów i Bankowości Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Absolwentka wielu kursów i szkoleń z zakresu budżetu, finansów, rachunkowości i podatków. Dyplomowany księgowy oraz biegły rewident z doświadczeniem w badaniu i przeglądzie sprawozdań finansowych spółek komunalnych. Od 2004 r. członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, a od 2010 r. członek Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Oddziale Okręgowym w Gorzowie. Przez pięć lat pracownik Wydziału Budżetu i Rachunkowości Urzędu Miasta w Gorzowie, później, przez siedem lat - skarbnik Gminy Deszczno. W wolnych chwilach lubi słuchać poezji śpiewanej lub popływać na Słowiance.