Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Dobry Wieczór Gorzów
Wielki Test o Gorzowie
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaKultura
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

 • 03-06-2020
 • Autor: Wydział Kultury
 • drukuj

Mała Akademia Jazzu zakończyła cykl „w sieci”

W maju zakończył się cykl audycji Małej Akadami Jazzu, która w kwietniu po raz pierwszy w historii zagrała online.
Nauczycielami pierwszej edycji MAJ w nowej formule byli Adam Bałdych, Bartłomiej Skubisz i Dominik Rosłon. W audycjach swój udział miał również dyrektor Jazz Clubu „Pod Fialrami”– Bogusław Dziekański, który zaprosił słuchaczy na wirtualny spacer po klubie i zaprezentował obrazową historią sprzętu audio.
 
Mała Akademia Jazzu, w formule dostosowanej do aktualnych potrzeb, odniosła niemały sukces. Łącznie odbyły się aż 54 transmisje „na żywo”, które obejrzało przeszło 4,5 tys. widzów – uczniów szkół w Gorzowie i okolicach.
Aktualnie Jazz Club „Pod Filarami” przygotowuje się do remontu, aby jesienią, w nowym sezonie otworzyć dla publiczności swoje gościnne progi.
 
Wydział Kultury
 
 
 

Aktualnie w gorzowskiej kulturze ONLINE propozycje 3-9 czerwca 2020 r.

 
Zachęcamy do korzystania z kultury on-line – oferta gorzowskich instytucji poniżej:
czytaj dalej
 • 02-06-2020
 • Autor: Wydział Kultury
 • drukuj

Gorzowscy filharmonicy stypendystami Ministerstwa Kultury

Muzycy Filharmonii Gorzowskiej, tworzący zespół FolkfoR zostali stypendystami Ministerstwa Kultury. Dzięki temu możliwa będzie realizacja ich projektu "FolkfoR plays Kolberg", w ramach którego muzycy opracują i nagrają melodie pochodzące ze zbiorów Oskara Kolberga, największego polskiego etnografa.
 
Filmy będą publikowane na portalach Facebook oraz YouTube. FolkfoR to zespół grający muzykę tradycyjną z różnych stron świata, nie tylko z Polski.
Tworzą go muzycy Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej: Natalia Chmurczyk, Paulina Wąsik, Mateusz Rzytka i Grzegorz Tobis.
 
Zespół zajmuje się eksplorowaniem muzycznych źródeł i tradycji. Muzyka polska, bałkańska i klezmerska to główne, ale nie jedyne kierunki ich artystycznych poszukiwań. 
W ramach projektu wybrane melodie zostaną przedstawione w autorskich opracowaniach, ukazujących muzykę ludową w nowym, ciekawym ujęciu.
 
Stypendia przyznane zostały w ramach ministerialnego programu „Kultura w sieci”.
 
 
 
Urszula Śliwińska
Rzecznik Prasowy Filharmonii Gorzowskiej

Instytucje kultury przygotowują się do otwarcia

27 maja br. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił czwarty etap łagodzenia obostrzeń, wprowadzonych w związku ze stanem epidemii. Po prawie trzymiesięcznej przerwie, od 6 czerwca swoją działalność mogą wznowić m.in. kina, teatry, filharmonie i domy kultury. Jednakże otwarcie instytucji i zaproszenie mieszkańców będzie mogło następować stopniowo, po spełnieniu wielu wytycznych, wynikających z konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa.
czytaj dalej
 • 29-05-2020
 • Autor: Wydział Kultury
 • drukuj

Filharmonia rozwija się w sieci

Filharmonia Gorzowska, jako jedyna gorzowska instytucja kultury, została beneficjentem ministerialnego programu „Kultura w sieci”. Do instytucji trafi 70 tys. zł na działalność online.
 
„Kultura w sieci” to program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach którego do instytucji kultury w całym kraju trafi 60 mln zł na działania związane z prezentacją wydarzeń kulturalnych i udostępnianiem zasobów kulturalnych on-line. Jego celem jest wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek poprzez narzędzia on-line, jak również rozwój przestrzeni umożliwiającej odbiorcom kultury korzystanie z jej zasobów w sieci. 
 
Filharmonia Gorzowska jest autorem projektu [DO ZOBACZENIA], na realizację którego otrzyma 70 tys. zł. Dzięki ministerialnym środkom nagrane zostaną m.in. koncerty kameralne, edukacyjne audycje muzyczne oraz nagrania z udziałem muzyków, które następnie prezentowane będą w sieci.
 
Realizacja projektu przez Filharmonię Gorzowską planowana jest do końca września.
 
Urszula Śliwińska
Rzecznik Prasowy Filharmonii Gorzowskiej
 
 
fot. archiwum UM

Cała Polska czyta o zwierzętach

Już w sobotę – 30 maja rozpoczyna się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (30.05-7.06.2020 r.). To największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Hasło tegorocznego OTCD to „Cała Polska czyta o zwierzętach”, czytane będą książki, które opowiadają o zwierzętach, a przede wszystkim prezentują świat ich oczami. Książki wybierane są ze Złotej listy, czyli wykazu książek rekomendowanych przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Książki wybierane są ze szczególną starannością, według ściśle określonych kryteriów, które z jednej strony służą podnoszeniu ogólnego poziomu kultury i wiedzy, a z drugiej – ochronie i wspieraniu zdrowia emocjonalnego dziecka.
czytaj dalej
 • 27-05-2020
 • Autor: Wydział Kultury
 • drukuj

Przesunięty termin koncertów Filharmonii

W związku z informacją Prezesa Rady Ministrów  dotyczącą wejścia w kolejny etap zniesienia obostrzeń obowiązujących dotychczas z uwagi na stan epidemii Filharmonia Gorzowska, informuje o przesunięciu zaplanowanych na 29 i 30 maja muzycznych spotkań z mieszkańcami. Dla większego komfortu uczestników organizowanych na terenie miasta wydarzeń muzycznych zdecydowaliśmy o przełożeniu ich na przyszłą sobotę i niedzielę czyli 6 i 7 czerwca 2020 r.
 
Z uwagi na duże zainteresowanie akcją mamy nadzieję, że dzięki temu uda nam się spotkać w liczniejszym gronie.
 
Do zobaczenia
Zespół Filharmonii Gorzowskiej

Kultura online - propozycje od 26 maja - 2 czerwca 2020 r.

Zachęcamy do korzystania z kultury on-line – oferta gorzowskich instytucji poniżej:
 
czytaj dalej
 • 25-05-2020
 • Autor: Wydział Kultury
 • drukuj

Filharmonicy zagrają na gorzowskich osiedlach!

Z okazji swoich dziewiątych urodzin Filharmonia Gorzowska przygotowała dla gorzowian niecodzienny prezent. Już w najbliższy weekend filharmonicy pojawią się na miejskich osiedlach, gdzie zagrają na żywo!
 
Stęskniliśmy się już  za publicznością oraz chcemy umilić czas mieszkańcom miasta – tak pomysł zagrania na gorzowskich osiedlach tłumaczy dyrektor Filharmonii Gorzowskiej, Joanna Pisarewicz.
Obchodzone przed kilkoma dniami dziewiąte urodziny instytucji są doskonałą okazją, by po długiej przerwie w mieście znów zabrzmiała muzyka nie tylko klasyczna  na żywo.
 
W najbliższy piątek i sobotę (29 i 30 maja) w godzinach popołudniowych i wieczornych filharmonicy pojawią się w dziesięciu punktach na terenie miasta, gdzie dadzą krótkie koncerty. Specjalny samochód z artystami oraz instrumentami pojawi się na niemal wszystkich miejskich osiedlach, od Śródmieścia, przez os. Piaski, Staszica, Górczyn, po Zawarcie. Pierwszy występ zarówno w piątek jak i w sobotę zaplanowany jest na godz. 16.00 i odbędzie się na Kwadracie.
 
Urszula Śliwińska
Rzecznik Prasowy Filharmonii Gorzowskiej
 • 19-05-2020
 • Autor: Wydział Kultury
 • drukuj

Miejski Ośrodek Sztuki OTWARTY

Zgodnie z ogłoszonym przez premiera RP - II etapem odmrażania życia gospodarczego i społecznego od dzisiaj 19 maja br. Miejski Ośrodek Sztuki częściowo wznawia swoją działalność. Udostępnione dla zwiedzających będą wystawy czasowe i Galeria Władysława Hasiora. Nieczynne pozostaje Kino 60 krzeseł oraz DKF Megaron. Nie wznawiamy również, do odwołania, organizacji wydarzeń merytorycznych – wernisaży, oprowadzań kuratorskich, spotkań autorskich, wykładów, konferencji, warsztatów i zajęć edukacyjnych. Wstrzymany jest komercyjny wynajem pomieszczeń MOS.
 
W MOS można zobaczyć następujące ekspozycje: „Kręgi szaleństwa” – malarstwo Krzysztofa Piętki, Primary swarm – filmy wideo Agnieszki Mastalerz i Michała Szaranowicza oraz Galerię Władysława Hasiora. www.mosart.pl
 
Podczas pobytu w instytucji należy stosować się do REGULAMINU ZWIEDZANIA WYSTAW W MIEJSKIM OŚRODKU SZTUKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM  http://www.mosart.pl/img/files/REGULAMIN_MOS.pdf w czasie trwania stanu zagrożenia epidemicznego COVID-19.
 
Godziny otwarcia MOS: wtorek - piątek 10.00 – 18.00, z przerwą w godzinach 15.00 - 15.30.
 
Gustaw Nawrocki
Miejski Ośrodek Sztuki
1 2 3 4