Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP

Jesteś tutaj:

Strona głównaKultura
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Cohen w Atelier 6 linia

Zapraszamy wszystkich na specjalną edycję #ProjectCohen. Gorzowski aktor Cezary Żołyński przy akompaniamencie wspaniałych muzyków (Przemek Raminiak, Marek Popis, Mariusz Ambrożuk) umili wieczór wykonując utwory Leonarda Cohena, w innych, nie słyszanych dotąd aranżacjach. Koncert odbędzie się w piątek, 22 września w Atelier 6 linia, przy ul. Walczaka 2a​ o godz. 19.00.
czytaj dalej

Sześćdziesiąt sześć czterysta. Wystawa Dominiki Olszowy

Miejski Ośrodek Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy gorzowianki Dominiki Olszowy pt. Sześćdziesiąt sześć czterysta, który odbędzie się w sobotę 1 września o godz. 18:00, przy ul. Pomorskiej 73. Wstęp wolny. Wystawa czynna będzie do 8 października 2017 r.
 
Po latach Dominika Olszowy przyjeżdża do domu, do Gorzowa. Nieprzypadkowa data 1 września przypomina o końcu wakacji, kojarzy się z powrotem do obowiązków, codzienności. Artystka odnajduje się w świecie przedmiotów, wokół których rodzą się nostalgiczne wspomnienia, reminiscencje młodzieńczej zabawy czy pierwszych artystycznych doświadczeń w lokalnym Teatrze Kreatury (w którym zaczynało swoje działania wielu gorzowskich twórców i aktywistów). Olszowy odwołuje się do estetyki popkulturowej czasów transformacji jako obszaru kształtującego gusta jej pokolenia. Prezentowane na wystawie obiekty zostają ożywione za pomocą interwencji artystycznych i same opowiadają historie, kojarząc się z zaistniałymi sytuacjami.
czytaj dalej

Wrześniowe koncerty Scena na scenie

W związku z dużą przychylnością publiczności cykl "Scena na scenie" został przedłużony o dwa wrześniowe wydarzenia. W piątek 1 września wystąpi grupa SORRY BOYS. Początek koncertu o godz. 20:30, bilety są w cenie 20 zł.
 
piątek 22 września wystąpi gorzowska grupa ŻÓŁTE KALENDARZE oraz Orzeł i Reszka. Początek koncertu o godz. 20:30, bilety 15 zł.
 
Zespół SORRY BOYS powstał w Warszawie z inicjatywy Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka, do których dołączyła charyzmatyczna wokalistka Bela Komoszyńska. Ich debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się jesienią 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. Kolejne wydawnictwo Sorry Boys, „Vulcano” ujrzało światło dzienne trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013. Album ugruntował pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne.
czytaj dalej

Koncert w teatrze dla katedry

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. dwa miesiące po wybuchu pożaru w zabytkowej wieży kościoła organizuje koncert poświęcony darczyńcom gorzowskiej katedry. 1 września o godz. 19.00 zapraszamy gorzowian na Scenę Letnią do wspólnej zabawy przy polskich i włoskich przebojach w wykonaniu gorzowskich aktorów. Gościem specjalnym programu będzie Władysław Grzywna.

Gorzowska Katedra jest uznawana za symbol naszego miasta i zarazem najcenniejszy zabytek. Pierwsza wzmianka o jej istnieniu pochodzi z 1297 r., natomiast część wieży, w której wybuchł pożar powstała w XVII w. W akcję gaszenia pożaru zaangażowanych było około kilkudziesięciu zastępów Straży Pożarnej z woj. lubuskiego i ościennych regionów.

Koncertem na Scenie Letniej chcemy w szczególny sposób podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc na rzecz katedry. Zarówno służbom mundurowym, którzy z narażeniem życia walczyli z żywiołem, jak i tym, którzy wsparli bądź mają zamiar wesprzeć finansowo inicjatywę odbudowy zniszczonej podczas pożaru katedry.
 
Wstęp na koncert jest bezpłatny.
czytaj dalej

Nowy sezon kulturalno-dydaktyczny Studia Plastyki

Studio Plastyki Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp., ul. Chrobrego 13, rozpoczyna XXXI sezon dydaktyczno-kulturalny. Zebranie organizacyjne grupy rysunkowej i malarskiej odbędzie się 4 września 2017 r. o godzinie 17.00.
 
Spotkanie organizacyjne oraz zajęcia z fotografii dla grupy początkującej odbędą się 6 września o godzinie 17.00.
Zebranie organizacyjne i pierwsze zajęcia grupy fotograficznej Azyl-Art o profilu zaawansowanym odbędą się 8 września o 17.00.
 
Zajęcia pracowni rysunku polecamy osobom dorosłym, chcącym nauczyć się podstawowych zasad rysunku, opierając się o analizę form przestrzennych w swobodny sposób wykonywać prace rysunkowe, oraz młodzieży starszej ubiegającej się o indeksy uczelni, gdzie wymagany jest egzamin z rysunku lub malarstwa.
czytaj dalej

Najgorętszy weekend lata

Tysiące gorzowian bawiło się podczas ostatniej - tego lata - miejskiej imprezie plenerowej. Podobnie jak w latach poprzednich ostatni weekend sierpnia w Gorzowie obfitował w wydarzenia bardzo różnorodne; od motoryzacyjnych, przez sportowe, na muzycznych kończąc.
 
- Gorzowianie zasłużyli na dobrą zabawę. Cieszę się, że tak licznie skorzystaliście z naszej oferty. Obiecuję, że za rok będzie jeszcze lepiej - powiedział prezydent naszego miasta Jacek Wójcicki.
czytaj dalej

Wokalnie i dekoracyjnie

Były już tańce i zajęcia aktorskie, teraz czas na zajęcia florystyczne, dekoracyjne oraz emisyjno-wokalne. Zapraszamy na drugi tydzień aktywnych warsztatów kulturalnych.
 
Wszystkie zajęcia są bezpłatne i każdy może wziąć w nich udział. Nie ma żadnych zapisów. Wystarczy przyjść, a naprawdę warto - potwierdzają to osoby, które już uczestniczyły w zajęciach. A już w najbliższy poniedziałek tj. 28 sierpnia, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Sikorskiego 107 kolejna odsłona aktywnych warsztatów kulturalnych.
czytaj dalej

Co widać i czego nie widać

Gorzów ma swoje tajemnice, które skrzętnie skrywa przed mieszkańcami. Odkryj je z naszą pomocą, zrób selfie i zgarnij gadżety!
 
Żyjemy coraz szybciej, przemierzamy codziennie drogę do szkoły, pracy, mijając te same miejsca, budynki i ulice. Wciągnięci w wir codziennych zadań, nie zawsze dostrzegamy to, co jest dookoła nas, a często zaskakuje i zachwyca.
 
Tymczasem w Gorzowie istnieje wiele ciekawych, jeszcze nieodkrytych miejsc. Aby ułatwić Wam odkrycie gorzowskich zakątków, przygotowaliśmy zagadkę.
 
1)      Znajdź miejsce, w którym znajdują się murale z naszego facebookowego albumu na Gorzów Przystań,
 
2)      Zrób zdjęcie typu selfie na tle jednej z prac street art'​u,
czytaj dalej

Finał Zmowy z Dźwięków

Węzeł gordyjski, krople deszczu, spacer po pinezkach – brzmi zagadkowo? Te i inne tajemnice projektu Zmowy z_Dźwięków poznamy już podczas Koncertu Finałowego, na który Filharmonia Gorzowska zaprasza w piątek 25 sierpnia o godz. 17:00 do Sali Koncertowej.
 
Przekonajcie się, jak będzie wyglądał efekt tygodniowych starań trzydziestoosobowej grupy fantastycznych dzieciaków, pod wodzą doświadczonych instruktorów: Izabeli Kościeszy i Tomasza Drozdka, pod opieką merytoryczną Jarka Kordaczuka.
czytaj dalej

Party na koniec lata [PROGRAM]

W przyszły weekend na nadwarciańskich błoniach znów stanie scena. Wspólnie spędzimy czas podczas Koniec Lata Party 2017. Będą koncerty, ale nie tylko... W sobotę na błoniach będziemy mogli pożegnać wakacje na sportowo, a w niedzielę uczestniczyć w imprezie dla miłośników zwierząt.
 
Ponadto w piątek na moście Staromiejskim odbędzie się Moto Racing Show, a w sobotę staniemy się żużlową stolicą świata.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 11