Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Ferie
Ferie w mieście​
teatr 24 luty
Budżet Obywatelski 2019
do przedszkoli
Nabór do przedszkoli
Footsteps-slider
tania dzialka
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaKultura
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Kompozycja naszego altowiolisty

W najbliższy piątek, po raz pierwszy w historii Filharmonii Gorzowskiej, na naszej scenie wykonane zostanie dzieło kompozytora młodego pokolenia, który na co dzień jest muzykiem Orkiestry FG.
 
To niecodzienna okazja, by usłyszeć Dawida Pajdzika - naszego altowiolistę w jego własnej kompozycji, ale też czytelny sygnał, że Filharmonia docenia i wspiera talent muzyków i daje im warunki do ciągłego rozwoju.
czytaj dalej

Ferie w Filharmonii - Widowisko muzyczne „Lunapark”

W ramach wydarzeń organizowanych przez Filharmonię Gorzowska podczas ferii zimowych, serdecznie zapraszamy całe rodziny na spektakularne widowisko muzyczne. Jak na lunapark przystało będzie kolorowo, wesoło i zaskakująco! Zapraszamy w niedzielę, 18 lutego 2018 r., o godz. 12:00.
 
Autorski projekt Krzysztofa Dobosiewicza Lunapark to nasza specjalna propozycja na ferie zimowe! Dla najmłodszych – trampolina. Dla żądnych wrażeń – rollercoaster. Dom strachów – dla odważnych. Każdy znajdzie w Lunaparku coś dla siebie.
czytaj dalej

Philippe Lemm Trio w Jazz Clubie

Grupa Philippe Lemm Trio pochodzi z USA. W sobotę, 17 lutego 2018 r., o godz. 19:30 zagra koncert w Jazz Clubie Pod Filarami, przy ul. Jagiełły 7. Bilety są w cenie 40 zł z rezerwacją miejsca przy stoliku, 20 zł bez rezerwacji, 10 zł szkolny i studencki. Rezerwacji można dokonać pisząc na email.
 
Zespół trzech muzyków, wyjątkowych  instrumentalistów, re-definiuje standardy jazzowe w sposób, który przeciwstawia się gatunkowi i jest w stanie przemówić do każdego współczesnego fana jazzu. Grupa czerpie ze zrozumienia muzycznych tendencji do tworzenia pasjonujących muzycznych dźwięków, od tradycyjnego jazzu po progresywny rock czy inspirowaną klasyką muzykę. Słuchanie tego trio jest wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem.
czytaj dalej

Zakochani w Gorzowie

W środę, w święto zakochanych, zaprosiliśmy mieszkańców Gorzowa do wspólnej zabawy; po centrum poruszało się wielkie czerwone serce, na którym można było napisać, za co kochamy nasze miasto. Dla wszystkich, którzy zdecydowali się zwierzyć ze swoich uczuć, czekały słodkie gorzowskie jabłka.
 
„Za ludzi, którzy mnie otaczają”, „tu poznałem miłość swojego życia”, „za przyrodę, która nas otacza”, „za to, że jest bezpiecznie”, „bo wszędzie jest blisko”, „bo to moje miasto” – to wybrane wpisy gorzowian.
czytaj dalej

Komedia w teatrze Osterwy

Gorzowski teatr przygotowuje sztukę jugosłowiańskiego pisarza, Ivo Brešana, w reżyserii Pawła Szkotaka pt. „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna”, którego premiera planowana jest na 24 lutego 2018 r.​
 
Najnowszy spektakl komediowy będzie można zobaczyć w następujących dniach: 25 lutego (niedziela) godz. 19.00, 27 lutego (wtorek) godz. 19.00, 28 lutego (środa) godz. 19.00 (Tania środa), 1 marca (czwartek) godz. 19.00, 7 marca (środa) godz. 19.00, 8 marca (czwartek) godz. 19.00. Bilety są w cenie: 35 zł normalny, 30 zł ulgowy, 20 zł – Tania środa.
 
Mieszkańcy wsi Głucha Dolna decydują się na wystawienie „Hamleta”. Nieoczekiwanie ich codzienność zaczyna przypominać poczynania szekspirowskich bohaterów. Tajemnicze zniknięcie pieniędzy, perypetie miłosne i machlojki lokalnego kacyka budzą śmiech i stają się przestrogą w nieśmiertelnej komedii Ivo Brešana. Ukazują uniwersalny mechanizm intrygi i władzy.
czytaj dalej

Konkurs wiedzy ekologicznej z okazji Dnia Ziemi

Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. ogłasza konkurs wiedzy z okazji Dnia Ziemi, który skierowany jest do uczniów siódmych klas szkół podstawowych i gimnazjów. 
 
Głównym celem konkursu jest podniesienie świadomości uczniów w zakresie zapobiegania degradacji środowiska naturalnego, uwrażliwienie na kwestie ekologii, pogłębienie wiedzy w jej zakresie oraz uświadomienie, że stan lokalnego środowiska zależy od nas wszystkich i jest dobrem, o które powinnyśmy dbać wspólnie.
 
Ponadto pragniemy zainspirować młodych ludzi do podejmowania inicjatyw i praktycznych działań na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska oraz promować postawy i zachowania ekologiczne.
 
Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy drużyny 3-osobowe. Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.
czytaj dalej

Stypendia dla najzdolniejszych

Mamy nadzieję, że to wsparcie pomoże w realizacji artystycznych planów i wesprze dalszy rozwój. Cieszymy się, że Miasto ma w tym swój udział – mówił podczas uroczystego nadania stypendiów wiceprezydent Radosław Sujak.
 
Do Wydziału Kultury i Sportu wpłynęło 29 wniosków o stypendia przyznawane osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami, z których 28 przeszło weryfikację formalną.
czytaj dalej

Kulturalna gra wstępna

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta wraz z grupą gorzowskich Artystów 5 Pora Roku serdecznie zapraszają na koncert pt. „Kulturalna gra wstępna, czyli Project Cohen w Muzeum”, który odbędzie się 14 lutego 2018 r., o godz. 17:30 w Willi Zespołu Willowo-Ogrodowego, przy ul. Warszawskiej 35.
 
Naszą propozycją jest kulturalne wprowadzenie w nastrój pełen miłości i pasji do sztuki w dniu, w którym to właśnie miłość gra pierwsze skrzypce. Wierzymy, że zabytkowe wnętrza muzeum i muzyka na najwyższym poziomie z pewnością skradną państwa serca i duszę.
czytaj dalej

Ferie w mieście

Najmłodsi mieszkańcy Gorzowa Wlkp. odliczają już godziny do ferii zimowych. Miejskie instytucje kulturalne i sportowe przygotowały ofertę dla dzieci i młodzieży spędzających ten czas w naszym mieście.
 
Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Słowianka” zaprasza dzieci od 7 roku życia na półkolonie. Uczestnicy będą bawić się na lodowisku i basenach, nie zabraknie innych atrakcji, jak gra w kręgle.
czytaj dalej

Walentynki z niespodzianką u Osterwy

Zapraszamy na niezapomniany wieczór walentynkowy w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. Specjalnie na ten dzień aktorzy naszego teatru przygotowali spektakl muzyczny "Po prostu miłość", który wyreżyserował Jan Tomaszewicz. Na scenie zabrzmią znane i lubiane piosenki, takiej jak "Kasztany" czy "Kochać". A żeby jeszcze bardziej uprzyjemnić walentynkowy wieczór, przygotowaliśmy niespodziankę: po spektaklu odbędzie się losowanie romantycznej kolacji we dwoje w jednej z gorzowskich restauracji.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 20