Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
scena na scenie
kino mck
Balkony
tania dzialka
Zawodowcy
ZIT
azbest

Jesteś tutaj:

Strona głównaKultura
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Półkolonie dla wynalazców

W Klubie Młodego Wynalazcy w sierpniu organizowane są pięciodniowe półkolonie naukowe dla dzieci w wieku 6 do 10 lat, które chcą aktywnie spędzić wakacje, łącząc naukę i zabawę. Podczas trwania półkolonii, uczestnicy poznają świat chemii i biologii, sekrety kosmetologii, nabywają zdolności manualnych przy konstruowaniu robotów i uczą się w jaki sposób je programować.
 
Atrakcjami półkolonii są również warsztaty pszczelarskie „Na tropie miodu”, podchody detektywistyczne „Dzień Detektywa” oraz zwiedzanie stadionu żużlowego. Oprócz zajęć w laboratorium KMW dzieci biorą udział w zajęciach tanecznych „Zumba Kids”, zajęciach jogi oraz zajęciach z gry w tenisa.
czytaj dalej

Sprawdź lipcowy SPAM

Kto spędza wakacje w mieście nie musi się martwić, na pewno się nie nudzi! Jest koncertowo, kulturalnie i sportowo. Tegoroczne lato w  mieście proponuje wiele atrakcji, które prezentujemy w naszym darmowym miesięczniku informacyjnym SPAM.
 
Nasz informator Solidnej Porcji Aktywności Miejskiej dstępny jest w wersji cyfrowej PDF, na profilu Facebook i w wersji papierowej w wielu miejscach w mieście. Polecamy lipcowy numer pełen atrakcji na wakacje.
czytaj dalej

„Pikniki Chopinowskie” w wakacyjne niedziele

W najbliższą niedzielę rozpoczyna się cykl koncertów plenerowych „Pikniki Chopinowskie”. Koncerty zaplanowano na każdą wakacyjną niedzielę od godziny 16.00 do 18.00. Zgodnie z założeniami, mają się one odbywać na terenach zielonych wokół Placu Sztuk przed Filharmonią Gorzowską. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
 
W związku z tym, że pogoda jest zmienna, chcemy zapewnić wszystkich, którzy planowali wziąć udział w tym wydarzeniu, iż niezależnie od aury koncerty na pewno się odbędą. W przypadku niepogody przeniesione zostaną do sali kameralnej filharmonii.
czytaj dalej

Scena na scenie - PRZEMEK RAMINIAK QUARTET

Do Amfiteatru MCK wraca w lipcu cykl koncertów „Scena na scenie”. Jako, że nasze miasto obchodzi 760-lecie oddaliśmy pole głównie gorzowskim artystom. Jedynie koncert inaugurujący obsadził The Dumplings - zespół o który zabiegaliśmy od dwóch lat. Na te szczególne, klimatyczne i cieszące uznaniem koncerty wprowadzamy w tym roku niewielką odpłatność.
 
W sobotę, 22 lipca, o godz. 21:00 wystąpi PRZEMEK RAMINIAK
czytaj dalej

Weekend na Scenie Letniej w teatrze

Zapraszamy na kolejne wydarzenia odbywające się w lipcu na Scenie Letniej w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie. W piątek 21 lipca o godz. 12.00 zapraszamy na spektakl dla dzieci. Wystąpi Teatr Żelazny z Katowic z przedstawieniem pt. „Wilk, Koza i Koźlęta”. W sobotę, 22 lipca o godz. 20.30 odbędzie się recital duetu Ryczy-Prycza z poezją Leonarda Cohena. Wystąpią Wojciech Skibiński i Krzysztof Taraszka z Krakowa. W niedzielę 23 lipca o godz. 20.30 Agencja Didaskalia z Krakowa przedstawi spektakl pt. „Sekret Panny Kazimiery”, scenariusz i reżyseria: Beata Malczewska i Ewa Kornecka.
 
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
czytaj dalej

LEKCJA DIZAJNU - polskie projekty tworzone z myślą o dzieciach

Miejski Ośrodek Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy 19 sierpnia 2017 r., o godz. 17:00 pt.  Lekcja Dizajnu - polskie projekty tworzone z myślą o dzieciach. Kuratorkami wystawy są Joanna Kurkiewicz i Aleksandra Banaś. Wystawa czynna będzie do 17 września 2017 r.
 
Wystawa „Lekcja dizajnu” to rezultat dotychczasowych działań i nasz subiektywny przegląd polskich marek, które tworzą z myślą o dzieciach. To także doskonała okazja do spotkania i konfrontacji świata najmłodszych, gdzie króluje nieograniczona wyobraźnia, ze światem projektantów kierujących się przede wszystkim logiką.
czytaj dalej

Program Sceny Letniej w teatrze

Gorzowski Festiwal Teatrów Ogródkowych – Scena Letnia rozpoczęła się 24 czerwca i potrwa do ostatniej niedzieli lipca. W każdy weekend na młodszych i starszych gorzowian czeka moc wrażeń.
 
W piątki w południe odbywają się spektakle dla dzieci, a w soboty i niedziele o godz. 20.30 – wieczorne spektakle. W tym roku jest przede wszystkim muzycznie. Po raz pierwszy na Scenie Letniej wystąpią Ewa Błaszczyk i Jacek Kawalec z recitalami oraz Krzysztof Daukszewicz z programem autorskim. Scena Letnia będzie gościć także artystów, którzy już występowali przed gorzowską publicznością. Tym razem zaprezentują się z nowymi projektami. Ponownie zobaczymy i usłyszymy Dariusza Kordka, Piotra Machalicę, Magdę Umer, Artura Gotza, a także byłego aktora gorzowskiego teatru Aleksandra Podolaka.
czytaj dalej

76 filmowych portretów gorzowian

Z okazji jubileuszowego roku miasta powstanie siedemdziesiąt sześć filmowych portretów gorzowian. Nagrane zostaną różne osoby, w każdym wieku, różnych zawodów i pozycji społecznych, tak aby jak najbardziej przekrojowo uchwycić społeczeństwo Gorzowa. Będą to osoby, które z urodzenia bądź z wyboru są gorzowianami i w stu procentach z Gorzowem się utożsamiają. 
 
Skąd pomysł na projekt?
czytaj dalej

Kandydaci do nagród poszukiwani

Prezydent Gorzowa oczekuje do 4 września br. na zgłoszenia kandydatur do Nagrody Kulturalnej oraz nagrody honorowej „Mecenas Kultury – Gorzów Przystań”.
 
Nagrody zostaną wręczone 12 października br. podczas Gali Inauguracji Sezonu Kulturalnego. 
 
Nagroda Kulturalna Prezydenta Miasta
czytaj dalej

Poszukujemy osób, do filmu "Gorzów w różowych okularach"

Poszukiwane są jeszcze osoby, które zechciałyby wystąpić przed kamerą i uwiecznić swoją sylwetkę. Tak jak w I i II części filmu pt. "Gorzów w różowych okularach" kryteria doboru osób są nieograniczone – bez względu na wiek, status społeczny, zawód itp. Filmy te po zrealizowaniu będą umieszczane na stronie Gorzów w różówych okularach na Facebooku oraz na kanale Youtube. Oczywiście jako seria zostaną też wyświetlone w DKF Megaron przy Miejskim Ośrodku Sztuki. Film dokumentalny reżyserowany jest przez Dominikę Muniak - Szadej.​
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 7