Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Drzewa
30 XI jazz
Paweł Matyszewski_Gorzow_PL
mos-polityka strachu 8 gru
Footsteps-slider
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaKultura
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Prace wideo z Biennale WRO 2017 DRAFT SYSTEMS

W ramach tegorocznej edycji Biennale WRO, Centrum Sztuki WRO przygotowało podróżujący zestaw składający się z prac wideo i dokumentacji wybranych z bogatego programu pokazów, wystaw i performensów, działań, jakie odbywały się w trakcie Biennale WRO 2017 DRAFT SYSTEMS. Przedstawia on nie tylko najciekawsze prace, ale także tematy ważne dla aktualnej sztuki.
 
Prezentacja odbędzie się 8 listopada, o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Sztuki, przy ul. Pomorskiej 73. Wstęp wolny.
 
Designed Out jest szóstym pokazem WRO on Tour prezentującym wybór prac wideo z programu Biennale WRO 2017 DRAFT SYSTEMS. Zestaw przedstawia osiem podejść do projektowania i modelowania zarówno obrazów, jak i przedmiotów i interfejsów. Prezentuje również osiem dróg poszukiwania ekstremów estetyzacji oraz fetyszyzacji obrazu jako głównego produktu social mediów z funkcją infinite scrolling. Przedstawia implozję memów i migrację motywów będącą ironicznym wyrazem zmęczenia przeprojektowaniem i gadżetomanii.
czytaj dalej

Waldemara Kućki spacer po Gorzowie

Zapraszamy do obejrzenia Gorzowa Wielkopolskiego okiem obiektywu wyjątkowego artysty, który w latach 60. i 70. XX wieku fotografował nasze miasto.
 
W najbliższy czwartek, 9 listopada, o godz. 17:00 w ramach projektu Dziedzictwo - Historia - Miasto na parterze kamienicy przy ul. Sikorskiego 5 (gdzie mieścił się dawny gorzowski klub Lamus) odbędzie się prezentacja zdjęć fotografa Waldemara Kućki. Spotkanie poprowadzi Lech Dominik
 
czytaj dalej

Badanie opinii na temat muzeum

W ramach projektu "Otwieramy Muzeum" prowadzimy intensywny dialog z naszym otoczeniem. Zależy nam, by nasza tożsamość i oferta były zgodne z misją muzeów i jednocześnie odpowiedzią na zmieniające się oczekiwania odbiorców. Dlatego zachęcamy do podzielenia się z nami swoją opinią. Będziemy wdzięczni za wypełnienie ankiety on-line, co zajmie tylko kilka minut, a dla nas będzie cennym materiałem do wykorzystania w codziennej pracy dla Państwa.
czytaj dalej

Niepodła - przybycie. 11 listopada

W przyszłym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach jubileuszowych obchodów, które w województwie lubuskim rozpoczynają się już w listopadzie tego roku, Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. zaprasza na widowisko słowno-muzyczne „Niepodległa-przybycie”.
 
W wydarzeniu wezmą udział aktorzy gorzowskiego teatru, zespół muzyczny, młodzież ze Studia Teatralnego, chór  Cantabile oraz grupa rekonstrukcyjna.
czytaj dalej

Muzyka kultur symfonicznie

Będzie folkowo, kolorowo, elektronicznie i międzynarodowo. A to wszystko w towarzystwie Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. 25 listopada zapraszamy na koncert zespołu Dagadana.
Zespół Dagadana tworzą znakomici muzycy z polski i Ukrainy, biorący udział w wielu ważnych projektach muzycznych w kraju i za granicą: Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska, Mikołaj Pospieszalski, Bartosz Mikołaj Nazaruk czy Piotr Budniak. Ich muzyka to połączenie elementów kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Zespół współpracuje m.in. z raz Dwa Trzy, Gabą Kulką i rodziną Pospieszalskich.
czytaj dalej

Koncert zespołu Pogodno

Zespół Pogodno będzie gościem Getting Out Festival #5 19 listopada 2017 r. o godz. 19.00, w Sali Widowiskowej MCK, przy ul. Drzymały 26. Bilety w cenie 15 zł do nabyciasą w MCK.
 
Zespół Pogodno po wydaniu płyty „Plemnik” w 2011 roku zamilkł na całe sześć lat. W błędzie jest ten, kto myśli, że panowie z Orkiestry PGDN w tym czasie zasypywali gruszki w popiele. Był wysyp płyt nagranych w innych składach, były wspaniałe ilustracje muzyczne do filmów i spektakli teatralnych, były koncerty przygody i życie w ultrakolorach od zmierzchu do świtu. A kiedy przyszła tęsknota za kolegami z zespołu powstała kolejna płyta.
czytaj dalej

Koncert SMOLIK // KEV FOX

Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania muzycznych granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych.
 
Naturalnym rozwinięciem współpracy Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa – brytyjskiego songwrittera było powstanie albumów. Ich pierwsza płyta to jeden z najwyżej ocenianych albumów 2015 roku, za który artyści odebrali FRYDERYKA w kategorii elektronika i alternatywa, a od czerwca 2017 ma ona status platynowej.
 
Obecna trasa nosi nazwę „Queen Of Hearts” od utworu promującego  nowy album znakomitego duetu. W wersji koncertowej misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie Smolika i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal Keva nabierają kompletnie nowej energii.
czytaj dalej

Zatrzymani w czasie

Każdego dnia pędzimy przed siebie pełni chorobliwej ambicji i niespełnionych marzeń. Zapominamy o odpoczynku, nie pozwalamy sobie na choćby chwilę refleksji. Czas przesypuje się nam przez palce niczym piasek. Nie zauważamy już upływu lat. Zaniedbujemy pamięć o tych, którzy z naszego miasta i życia zniknęli. O tych, których kochaliśmy. O tych, których straciliśmy. Raz do roku wprawdzie odwiedzamy ich groby, zapalamy znicz i składamy kwiaty. Nie myślimy jednak o tym, jak żyli, jacy byli. Pamiętamy jedynie o tym, że przeminęli…
czytaj dalej

Nasze Dobre Lubuskie – głosuj na MCK!

Od blisko dwóch tygodni trwa głosowanie w zorganizowanej przez Gazetę Lubuską 10. edycji plebiscytu Nasze Dobre Lubuskie. Wśród 28 produktów i usług znalazły się dwie sztandarowe imprezy Miejskiego Centrum Kultury: Nocny Szlak Kulturalny i Międzynarodowe Spotkania Orkiestr Dętych „Alte Kameraden”.
 
Jeśli lubicie powyższe wydarzenia MCK, uważacie je za godne uwagi i chcecie, by były jeszcze lepsze, to możecie pomóc wygrać możliwość wykupienia za symboliczną złotówkę kampanii promocyjnej na łamach GL o wartości 30, 20 lub 10 tysięcy złotych w zależności od zajętego miejsca. Wyniki poznamy 17 listopada, o godzinie 21.
czytaj dalej

Wzruszające Gorzowskie Zaduszki

W teatrze odbyły się „Gorzowskie Zaduszki 2017” poświęcone pamięci gorzowskich ludzi kultury i sztuki. Sala teatru wypełniona była po brzegi. W uroczystości wzięli udział rodziny i przyjaciele, uczniowie gorzowskich szkół, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Odbyła się m.in. inscenizacja „Dziadów” Adama Mickiewicza.​
 
Kolejny zaduszkowy koncert odbędzie się również w piątek, 3 listopada w sali widowiskowej MCK przy ul. Drzymały 26. "Puste Noce" to tytuł koncertu w wykonaniu Justyny Piernik i Witolda Brody z Kapeli Brodów, początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 17