Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
Stefania kłania się na Chrobrego
FESTIWAL MW
teatr xxxv
sniadanie
ROBIMY_TO_MOS
Z Gorzowa dookoła (ś)fiata
ZIT
krol_gof_2018
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Kultura

Filmowe portrety gorzowian

Co myślą o Gorzowie rodowici mieszkańcy oraz ci, którzy tu się osiedlili? Jak nad Wartą żyje się obcokrajowcom? Czym zajmują się współcześni gorzowianie, co jest dla nich ważne oraz jaką mają wizję miasta za sto lat? Możecie się o tym przekonać oglądając wideo-portrety współczesnych gorzowian.
W projekcie filmowym Wideo-Portret 7-6-0 wzięli udział przedstawiciele różnych branż i zawodów, pasji i dyscyplin, tak aby możliwie jak najszerzej pokazać przekrój gorzowskiego społeczeństwa. Celem było uwiecznienie tego jacy jesteśmy, jak wyglądamy i czym się zajmujemy w jubileuszowym roku Miasta – 760 lat od jego powstania. 
 
W wideo – portretach utrwalone zostały filmowe wizerunki osób w różnym wieku. Tłem było Miasto, mieszkania bohaterów lub ich miejsca pracy. Udało się zajrzeć do gorzowskich instytucji, przedsiębiorstw, obiektów rekreacji i rozrywki. W filmach pojawiają się również miejsca uważane za symbole Gorzowa, takie jak katedra, Warta, czy bar Agata
 
Bohaterowie wideo - portretów opowiadali o sobie, swoim zawodzie, no i oczywiście o Mieście. Mówili, jak wygląda Gorzów w ich oczach, jakie są ich ulubione miejsca i jak wyobrażają sobie Miasto za 100 lat.
 
Uwiecznieni zostali pasjonaci, sportowcy, reprezentanci kultury i sztuki, a także przedstawiciele wymierających zawodów, takich jak: zegarmistrz, kaletnik, szewc, kowal, kuśnierz. Pokazane zostały mniejszości narodowe i kulturowe.
 
Bohaterowie odziani byli w typowe dla siebie stroje, w tym także mundury czy odzież roboczą. Prezentowali narzędzia pracy, sprzęty i technologie jakimi się posługują. Celem było uchwycenie współczesnych ludzi i świata, tak byśmy mogli się sami sobie przyjrzeć, poznać i polubić!
 
Wideo – portret jest też formą wideo – pocztówki dla przyszłych pokoleń. Obrazem naszej rzeczywistości, który zostawiamy dla tych, którzy nastaną po nas.
 
Przekonajcie się sami jakich mamy uroczych i sympatycznych mieszkańców tutaj.
 
A na kanale Filmowe portrety ludzi i miasta znajdują się indywidualne wideo-portrety każdego z 76. bohaterów: tutaj.
 
Autorka filmów życzy wszystkim rodowitym mieszkańcom, by byli szczęśliwi, że przyszło się im tu żyć, a tym przyjezdnym, by mogli w Gorzowie odnaleźć swoje szczęście!
 
 
Małgorzata Wrześniak

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją