Logo: Gorzów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego
ul. Sikorskiego 3-4
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel. +48 95 735 55 00

Logo: BIP
...
WOŚP
Strategia 2030
ChodźMY
Organizacja pracy UM Gorzowa
ZIT

Jesteś tutaj:

Strona głównaMiasto...Logo
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiKalendarz imprez

Logo

Logo wraz z wieloznacznym słowem przystań jest wizualizacją wizji miasta, kryjąca się pod tym właśnie hasłem. W logo znaleźć można subtelne odniesienia do bogatego kolorytu miasta, mozaiki, witrażu, secesyjnych linii, ceglanego muru, meandrów rzeki, siatki ulic.
 
W ramach projektu powstał też system jednolitej identyfikacji wizualnej, wyprowadzony koncepcyjnie z logo Gorzowa. Wskazuje on sposób wykorzystania jednorodnego stylu graficznego przy projektowani plakatów informacyjnych, billboardów, flag, przystanków, mebli miejskich, statków tak, aby system zaistniał w przestrzeni miejskiej. Dobrym przykładem tego, jak wprowadzić markę w życie są działania Miejskiego Zakładu Komunikacji. Dzięki staraniom MZK w 2011 roku na ulice Gorzowa wyjechały autobusy w barwach marki oraz pojawiły się nowe wiaty przystankowe.
 
Z logo Gorzów Przystań korzystać może jednak każdy, kto chce podkreślić udział miasta w realizowanym przez siebie przedsięwzięciu lub chce w inny sposób wyrazić swoją sympatię do Gorzowa. W tym celu konieczne jest wydanie licencji na korzystanie z Systemu Jednolitej Identyfikacji Marki Gorzów. Wniosek o wydanie licencji dostępny jest Biuletynie Informacji Publicznej lub w siedzibie Biura Promocji (ul. Sikorskiego 3-4, pokój 304). Tylko podpisana umowa licencyjna upoważnia do posługiwania się logo miasta. Ponadto Biuro Promocji Miasta wymagać będzie przesłania projektów z umieszczonym logo do akceptacji przed wykonaniem/emisją materiałów.